Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Rzeczywistość szpitali covidowych. Zdjęcie obiegło media

70
Podziel się:

Koronawirus odbija się nie tylko na zdrowiu fizycznym. Pandemia odciska coraz poważniejsze piętno także na naszym zdrowiu psychicznym. Izolacja sprzyja przygnębieniu, a nawet depresji. Pielęgniarki pewnego szpitala wpadły na nietypowy pomysł, jak wspierać samotnych pacjentów.

Rzeczywistość szpitali covidowych. Zdjęcie obiegło media
Pielęgniarki wpadły na nietypowy pomysł, by wesprzeć pacjentów (Twitter)

Ze względu na wysoką zaraźliwość wirusa, wizyty na oddziałach szpitali już od miesięcy są zabronione. Pacjenci w ciężkich chwilach i przy złym samopoczuciu mają obecnie jeszcze bardziej utrudnioną sytuację, gdyż nie mogą liczyć na obecność najbliższych. Pewne pielęgniarki wpadły na pomysł, jak temu zaradzić.

COVID-19. Niezwykły pomysł pielęgniarek

Pielęgniarki z brazylijskiego szpitala covidowego wymyśliły sposób na imitację ludzkiego dotyku. Ich wynalazek składa się z dwóch jednorazowych rękawiczek związanych ze sobą i wypełnionych gorącą wodą, które umieszczane są wokół dłoni pacjenta.

Zdjęcie niezwykłego "patentu" zostało opublikowane na Twitterze, gdzie nazwano go "Ręką Boga". Post zebrał już prawie 100 tys. polubień, a internauci zachwalają pielęgniarki za kreatywność i szlachetność pomysłu.

Koronawirus w Brazylii

Pandemia koronawirusa odradza się w Brazylii, gdzie zgłoszono ponad 4000 zgonów w ciągu dnia z powodu wirusa, po raz pierwszy w 2021 r. Dane te stale rosną, a łączna liczba zgonów wynosi 337 000 tys. Pomimo wzrostu liczby przypadków i zgonów prezydent Brazylii Jair Bolsonaro wykluczył możliwość ogólnokrajowego lockdownu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(70)
Walle
rok temu
A mój wójek z pod Ostrowca...
CNNNC
rok temu
U nas kwitnie korona biznes Pacjenci przyszlosci i obecnie to pacjenci kowidowi bo lepiej platni . Nawet jak umra to dodatkowo wpada kilkaset zlotych
Adam
rok temu
Kiedyś ludzi na oddziałach szpitalnych to rodzina nakarmiła umyła nasmarowała oklepala przebrała i kaczkę wyniosła. I z pokoju pielęgniarek było czuć kawa ciastem i papirochami. Broń boże żebyś coś chciał. Teraz szpitale są zamknięte i zaczęła się praca i jest problem.Chyba każdy z nas to przeżył z własnymi rodzicami albo na sobie.A zarobki po 80 zł za godzinę to sobie proszę policzyć.
Sars
rok temu
Zakaz wejścia na covidowe jest po to, żeby ludzie prawdy nie zobaczyli, puste szpitale, kasa razy dwa, eldorado, ponoć szumowina na narodowy się zatrudnił, jako "wolontariusz ", żeby nie było. Jakby covid zabijał to żadnego konowała byście na cividowym nie zobaczyli.
Kajka
rok temu
Niestety tragedia jest u nas w szpitalach takie zimno. Ludzie są niemili wszystko odbija się na tych chorych ludziach. Pielęgniarki i lekarze pracują bo niestety muszą a nie ze chcą.A taka pracę sobie wybrali. Ja pracując w sklepie zaraz za stałabym zwolniona bo jestem niemiła a im wszystko wolno traktują człowieka jak gówno. Taka jest prawda.
Ola
rok temu
W polskich szpitalach największym problemem jest odczłowieczenie personelu. O tym powinno się więcej mówić, bo to temat tabu.
Stop PiS
rok temu
Covid i cała ta otoczka nie tylko nie zasługuje na taki medialny rozgłos, wręcz to upodlenie ludzi naprawdę potrzebujących. To upodlenie zdrowych, którzy nigdy prawdopodobnie na to nie zachorują i stawianie i w szeregu gorszych ludzi, nie szczepionych bo nigdy nie zachorowali. Cyferki jasno pokazują statystykę w porównaniu czasu przedkowidowego. Chodzi o skłócenie ludzi na tych z paszportem i tych bez. Skłócony naród jest łatwy do pomiatania. Skoro jeszcze nie zachorowałem to gdzie jest pandemia??? Byle przeziębienie - covid, byle kaszel z zakrztuszenia - covid, kichniesz - covid, masz raka - covid... w konsekwencji szczepień pół populacji zacznie mieć różne przypadłości w przeciągu 5-10 lat i nikt nawet nie pomyśli połączyć kropek. Ci szykanowani, nieszczepieni będą poszukiwanym towarem do zatrudnienia z powodu niskiej zachorowalności i doskonałej kondycji. Organizm nieszczepiony lepiej opiera się wszelkim stanom zapalnym. Chorujący przechodzi choroby lżej i szybciej. Wystarczy uzupełniać niedobory wszelkich minerałów, witamin i dużo ruchu na powietrzu. Wszystkie te nagłówki w mediach to bujdy na resorach. Choroba wymyślona przez upadające systemy finansowe uniemożliwiające wywołanie wojny przez szeroko powiązane biznesy. Kiedyś byśmy mieli wojnę by resetować krachy dzisiaj walczy się w ten sposób z niedofinansowaniem państw. Wszystkie opłaty dostaje państwo-testy, szpitale tymczasowe, „środki higieny”, propaganda tv i statystyki wyciągnięte z pustych szpitali. ŚP. Prof. Bogusław Wolniewicz już w 2017 roku mówił o wojnach typu „D” - biologicznych. Jasnowidz?? - nie, po prostu człowiek światły. Gdzie wówczas był oszust Jackowski ze swoimi bujdami opłacanymi przez o2, wp i onet. Pamiętajcie - komuś zależy byśmy się gryźli. Covid to tylko grypa i zapalenie płuc, które można łatwo leczyć a te tzw praktyki obowiązujące to beton w głowach polityków i komisji lekarskich, których celem jest zastraszenie ludzi zwykłym przeziębieniem. Przerażające jak ten chory plan skutecznie zadziałał. Przerażający a zarazem genialny. Wykorzystujesz coś znanego od lat coś co zawsze się pojawia w sezonach przeziębień, zmieniasz nazwę, robisz rozgłos medialny, opłacasz kilku tzw fachowców „Simon”, robisz kilka ustawek dla TV i efekt gotowy. Po prezentacji jakiegokolwiek szpitala w TV przejdź się do takiego jeśli mieszkasz w pobliżu i przekonaj się na własne oczy jak się ma prawda do tego co widziałeś w TV i zacznij myśleć!!! Zdejmij maseczkę, dotkeń mózg, zabierz rodzinę w plener i żyj. WYŁĄCZ TV!!!
Patriota
rok temu
Dlaczego szara eminencja Bolsonaro siedzi jeszcze na tronie??? Nie chciałbym być na jego miejscu jak naród w końcu się wścieknie
Meg
rok temu
Lepiej obetnijcie tej osobie paznokcie!!!!!
Hmmm
rok temu
Piszecie bzdury nie wszędzie jest tak źle ,to ciężka praca a codzienne obcowanie ze śmiercią powoduje depresję lub daje słoniowa skórę ,tworzy barierę emocjonalną bo ci ludzie by zwariowali po miesiącu pracy w takiej fabryce śmierci .
Antoni Krówka
rok temu
U nich pielęgniarki pracują, a nie biorą podwójną wypłatę za to, że służba medyczna ma silną reprezentację wśród pociotków miłościwie nam panującej władzy ludowej.
Antoni Krówka
rok temu
Czy brazylijskie pielęgniarki biorą podwójne pensje z okazji pandemii?
Zosia
rok temu
To są kpiny z Boga, a nie ręka Boga.
Bombonisz
rok temu
Zabierany przez ambulans pacjent na wstępie dowiaduje się że ma darmowy przejazd do szpitala, a oni muszą pracować za niewielkie pieniądze. Później jest tylko coraz gorzej. Krzyki żeby nie srać w łóżko i wrzaski żreć szybciej, bo to nie sanatorium ino szpital, szukanie wśród pacjentów ochotników do sprzątania, mycia podłóg, okien, ubikacji, ogłaszane caprztyku o godzinie 18 i do 6 rano stulić pyski ma być cisza na oddziale, a jak ktoś jęknie to dostaje karny zastrzyk ogłupiający, a leki to se trza było z domu zabrać, bo szpital to nie apteka, to się dzieje...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić