Religia od 3. roku życia? Przemysław Czarnek zabrał głos

1044

Czy PiS zamierza wprowadzić lekcje religii już od trzeciego roku życia? O odpowiedź na to pytanie pokusił się minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaznaczał jednocześnie, że jego partia ma program ochrony religii.

Religia od 3. roku życia? Przemysław Czarnek zabrał głos
Przemysław Czarnek (PAP)

W niedzielę Przemysław Czarnek gościł w Lublinie w ramach trasy programowej "Przyszłość to Polska". Tym razem minister edukacji i nauki zapowiedział przywrócenie uprawnienia emerytalnego nauczycielskiego. Przekazał również, że są plany uruchomienia stałego funduszu dla szkół specjalnych.

Poza tym odpowiadał na pytania. Jedna z uczestniczek spotkania dociekała, czy jest koncepcja wprowadzenia nauki religii od trzeciego roku życia w przedszkolach.

Nie będziemy tego wprowadzać. Wydaje mi się, ze to jest za wcześnie dla trzylatka […] Takiego programu Prawo i Sprawiedliwość nie ma - oświadczył szef resortu edukacji, cytowany przez radiozet.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostre słowa o Czarnku. Ma długą listę grzechów

Poza tym przedstawiciel rządu zaznaczył, że "Prawo i Sprawiedliwość ma za to program ochrony religii, ochrony wartości, ochrony chrześcijaństwa, bo Polska to chrześcijaństwo od 1057 lat".

Przemysław Czarnek o odchudzaniu podstawy programowej

W trakcie wizyty w Lublinie Przemysław Czarnek nawiązywał ponadto do prac, których celem jest odchudzanie podstawy programowej.

Ograniczamy sitwę godzin, chcemy zdjąć w tygodniu nawet do 5 godzin zajęć, po to, żeby nie zakuwać tylko, nie przesiadywać nad książkami, ale żeby były to zajęcia miękkie, wyjścia do parku, do lasu, do kina do muzeów - zauważył.

Kwestię zmian w podstawie programowej poruszał już wcześniej. Podczas programu "W otwarte karty" ujawniał, że jego resort intensywnie nad tym pracuje.

Przystąpiliśmy energicznie do prac zmierzających do odchudzenia podstawy programowej w rozmaitych obszarach - zaznaczył Czarnek w Radiowej Jedynce i TVP Info.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić