Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Remont dworca w Warszawie. Makabryczne odkrycie

26
Podziel się:

Robotnicy pracujący na budowie nowego Dworca Zachodniego w Warszawie dokonali makabrycznego odkrycia. Natknęli się na kości. Na miejsce wezwano techników kryminalistycznych.

Remont dworca w Warszawie. Makabryczne odkrycie
(Wikimedia Commons)

Szczątki odkryto 30 grudnia podczas prac modernizacyjnych na ulicy Tunelowej w Warszawie. Gdy tylko robotnicy odkryli kości, na miejsce wezwali policję. Sprawą zajmuje się teraz grupa dochodzeniowo-śledcza z udziałem technika kryminalistyki.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że podczas robót budowlanych znaleziono kości. Jesteśmy na miejscu zdarzenia i zabezpieczamy je. Zostanie tam skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadzi czynności z udziałem technika kryminalistyki - mówi Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV na Woli.

Sulowska dodała, że na tym etapie za wcześnie jest, by potwierdzić, czy są to ludzkie szczątki, a także, w jaki sposób tam się znalazły.

Amatorzy historii podejrzewają, że szczątki mogę być pozostałością po zbiorowej mogile, w której spoczywać mają osadzeni w obozie koncentracyjnym KL Warschau. Na skwerze Alojzego Pawełka ustawiono nawet okazały pomnik ku czci rzekomych ofiar.

Zobacz także: Nosorożec z epoki lodowcowej. Sensacyjne odkrycie naukowców
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Tymon
rok temu
Lodzik prosze
Fry5
rok temu
Na tym portalu są takie sensację że głowa boli...
Becia
rok temu
Skoro był obóz, to dlaczego ofiary były rzekome?
Ewa
rok temu
Warszawa,Polska wielkie cmentarzysko.Ogromne straty,ogromnie smutny czas.
Adam
rok temu
Tylko w Jedwabnem nie można doczekać się ekshumacji, a na innych miejscach i to nawet cmentarzach stawiają różne biznesowe obiekty. Liczy się pieniądz A nie jakaś tradycja tej czy innej grupy narodowościowej.
Adam
rok temu
Wracamy powoli do starych czasów. Możemy spodziewać się najgorszego. Ciągle dla władz istnieją ludzie niewygodnie. Dziś mają nowoczesne sposoby utylizacji zwłok ludzkich. Są spalanie, a w czasie pandemi tożsamość człowieka można opisać N/N bezdomny i po człowieku.
Yessa
rok temu
W każdym miejscu pod naszymi stopami są szczątki ludzkie. Chodzimy po nich od stuleci, trudno aby było inaczej, nie jesteśmy pierwszymi ludźmi na ziemi. Historia wie, historia płacze, historia czeka, nic też nie zmieni.
Andzia
rok temu
rzekome ofiary" KL Warshau ??? szacowane jest ok 250 tys ofiar zagazowanych w komorze gazowej w tunelu na Rondzie Zesłańców Syberyjskich. To fakty
Meeeee
rok temu
Myślałem, że znaleziono pierwszą kasetę Boysów i się przeraziłem.
Nika
rok temu
U nas na żydowskim cmentarzu postawili polmozbyt,teraz jest galeria handlowa
Jaion
rok temu
Pod. Poznańskimi targami tzn, budynkami też są kości, bo był cmentarz. Przydusili betonem i cicho.
Hanys
rok temu
Biblioteka Śląska też stoi na najstarszym cmentarzu Ewangelickim w Katowicach. Polacy zatarli w ten sposób ślady niemieckich założycieli miasta.
Mpppa
rok temu
Te znalezione resztki ludzi kłóciłyby się z teorią grup od KLW. Bo wg nich Niemcy wywozili zwłoki do krematoriów w Lasku na Kole i na Gęsiówce. A na serio aż dziwi mnie, że podciąga się te kości pod KLW, zapominając, że w czasie Powstania Warszawskiego m. in. tędy szły kolumny ludności Warszawy od św. Wojciecha przy Wolskiej na Dw. Zachodni. Po drodze jest kilka miejsc upamiętnionych tablicami po miejscach egzekucji. Ale, by tak stwierdzić, należy poczekać na efekt badań.
Źle idzie
rok temu
O Kurwa w kraju gdzie zginęło 6 mil Polakow podczas wojny znaleziono zwłoki o ja pierdole
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić