aktualizacja 

Remont dworca w Warszawie. Makabryczne odkrycie

46

Robotnicy pracujący na budowie nowego Dworca Zachodniego w Warszawie dokonali makabrycznego odkrycia. Natknęli się na kości. Na miejsce wezwano techników kryminalistycznych.

Remont dworca w Warszawie. Makabryczne odkrycie
(Wikimedia Commons)

Szczątki odkryto 30 grudnia podczas prac modernizacyjnych na ulicy Tunelowej w Warszawie. Gdy tylko robotnicy odkryli kości, na miejsce wezwali policję. Sprawą zajmuje się teraz grupa dochodzeniowo-śledcza z udziałem technika kryminalistyki.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że podczas robót budowlanych znaleziono kości. Jesteśmy na miejscu zdarzenia i zabezpieczamy je. Zostanie tam skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadzi czynności z udziałem technika kryminalistyki - mówi Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV na Woli.

Sulowska dodała, że na tym etapie za wcześnie jest, by potwierdzić, czy są to ludzkie szczątki, a także, w jaki sposób tam się znalazły.

Amatorzy historii podejrzewają, że szczątki mogę być pozostałością po zbiorowej mogile, w której spoczywać mają osadzeni w obozie koncentracyjnym KL Warschau. Na skwerze Alojzego Pawełka ustawiono nawet okazały pomnik ku czci rzekomych ofiar.

Zobacz także: Nosorożec z epoki lodowcowej. Sensacyjne odkrycie naukowców
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić