Resort zdrowia wprost o restrykcjach. Takie ma plany

Plany Ministerstwa Zdrowia zakładają wyeliminowanie z naszego życia zarówno maseczek, jak i izolacji. Taka rekomendacja to sygnał, że już wkrótce być może w stu procentach wrócimy do normalności.

Resort zdrowia wprost o restrykcjach. Takie ma plany
Resort zdrowia wprost o restrykcjach. "Powinny zniknąć z naszego życia" (Valentin Weinhaeupl)

W czwartek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski mówił, że zarekomendował rezygnację z noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach, a także zniesienie covidowych izolacji oraz kwarantanny.

Dzień później do tej opinii odniósł się rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - Maseczki, izolacja czy kwarantanna raczej powinny zniknąć z naszego życia. Ostateczną decyzję podejmie premier - powiedział w Polsat News.

Podkreślał ponadto, że "każda rekomendacja ministra rodzi ekstremizmy po dwóch stronach". - Jedni opowiadają się kategorycznie za, inni kategorycznie przeciw - kontynuował.

Koronawirus w Polsce. Co z testami i zwolnieniami?

Wojciech Andrusiewicz zdradził, że nadal możliwe będzie przeprowadzanie testów na obecność koronawirusa i pobieranie zwolnień ze względu na COVID-19.

Myślę, że teraz więcej osób zechce się testować i zdecyduje się na zwolnienie lekarskie, czyli poniekąd na samoizolację - oceniał rzecznik.

Czy zmiany wejdą w życie? Ostateczny ruch należy oczywiście do premiera Mateusza Morawieckiego.

Zobacz także: Czy handel Polski z Rosją został w całości wstrzymany? "Firmy zmieniły kanał dotarcia"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić