Niszczą auta oznakowane literą "Z". To dzieje się w sercu Rosji

Od początku ataku na Ukrainę litera "Z" jest uznawana za symbol poparcia dla rosyjskiej inwazji. Zaczęła pojawiać się na budynkach czy autach w Moskwie oraz innych miastach w całej Rosji. Nie wszystkim obywatelom się to podoba. Niektórzy Rosjanie zaczęli manifestować swój sprzeciw wobec wojny prowadzonej przez Putina w Ukrainie.

Niszczą auta oznakowane literą "Z". To dzieje się w sercu Rosji
Rosjanie niszczą auta oznakowane literą "Z" (Twitter)

Od początku wojny w Ukrainie na wielu rosyjskich czołgach, ciężarówkach oraz sprzęcie bojowym widnieje litera "Z". Szybko stała się ona symbolem poparcia dla działań Putina, stosowanym przez rosyjski aparat propagandowy.

Dziś litera "Z" jest widoczna w Rosji niemal na każdym kroku. Osoby popierające inwazję umieszczają ją na budynkach, samochodach czy ubraniach. Coraz częściej litera "Z" porównywana jest do swastyki. Przeciwnicy wojny potępiają korzystanie z symbolu i reagują, gdy tylko widzą ten znak.

Rosyjska swastyka. W Moskwie widać dezaprobatę

Media społecznościowe obiegły zdjęcia z Moskwy. Widać na nich, że Rosjanie sprzeciwiający się inwazji Rosji na Ukrainę niszczą samochody oznakowane literą "Z".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Takich przypadków jest coraz więcej. Oznacza to, że rosyjscy przeciwnicy wojny, których w Moskwie czy Petersburgu również nie brakuje, nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Obejrzyj także: Coraz więcej ochotników do walki w Ukrainie. "Dzieci umierają, a my nic nie robimy"

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić