aktualizacja 

"Tutaj mieszka twoja matka". Rodzina zwróciła się do generała z Białorusi

Mieszkaniec miasta Dniepro na Ukrainie zwrócił się do swojego brata z prośbą o "wpływ na sytuację w kraju". Oleg Wojnow jest wysokim rangą generałem w ministerstwie obrony Białorusi. - Chciałbym, abyście dołożyli wszelkich starań, aby powstrzymać rozlew krwi. Tu jest strasznie - zwraca się brat do brata.

"Tutaj mieszka twoja matka". Rodzina zwróciła się do generała z Białorusi
Oleg Wojnow jest generałem na Białorusi. Na Ukrainie mieszka jego brat (YouTube)

Białoruś, mimo że oficjalnie tego nie potwierdza, wspiera Rosjan w ataku na Ukrainę. Z terytorium tego kraju wkraczają kolejne rosyjskie siły. W niedzielę poinformowano też, że z Białorusi wystrzelono rakiety Iskander, które były wycelowane w lotnisko w Żytomierzu.

Emocjonalny apel Ukraińca

Mieszkaniec ukraińskiego miasta Dniepr Gleb Wojnow postanowił zwrócić się do swojego brata, który mieszka na Białorusi. Swój apel zamieścił na YouTube, aby jak najwięcej osób zobaczyło emocje, które mu towarzyszyły podczas nagrywania.

Brat Gleba, Oleg, jest szefem Departamentu Międzynarodowej Współpracy Wojskowej w białoruskim Ministerstwie Obrony.

Oleg, urodziłeś się i wychowałeś się w Dnieprze. Teraz mieszkasz i pracujesz na Białorusi, pełniąc funkcję wiceministra obrony Republiki Białoruś ds. współpracy wojskowej. Teraz w naszym kraju toczy się wojna i chciałbym, abyście dołożyli wszelkich starań, aby powstrzymać ten rozlew krwi – powiedział Gleb Wojnow.

"Nic nie wiedzieliśmy o wojnie"

Dodaje, że wojna, która trwa, "to kompletne szaleństwo". Później do białoruskiego generała zwraca się również żona Ukraińca. Zwraca uwagę, że w Dnieprze mieszka matka Olega, "prawdopodobnie najdroższa dla niego osoba".

Nic nie wiedzieliśmy o wojnie. Że Białorusini będą w niej uczestniczyć. Jak będziesz mógł spojrzeć nam w oczy? Byliśmy z was dumni, nie chcemy się wstydzić, że nasi krewni mieszkają na Białorusi - dodaje zrozpaczona kobieta.

"Tu płynie krew dzieci"

Bratowa białoruskiego generała sugeruje, że jest bardzo wysokim rangą pracownikiem białoruskiego resortu obrony i to on może wpłynąć na podejmowane decyzje. Jak mówi, "tu płynie krew dzieci, które są zabijane" i jest zaskoczona tym, że Oleg udaje, że tego nie wie.

Oleg Wojnow pełni funkcję szefa Departamentu Międzynarodowej Współpracy Wojskowej Ministerstwa Obrony Białorusi – wiceministra ds. międzynarodowej współpracy wojskowej. Według Ministerstwa Obrony Białorusi Oleg Wojnow urodził się w 1967 r. w Dniepropietrowsku w Ukraińskiej SRR. W 1984 wstąpił do Nowosybirskiej Wyższej Szkoły Wojskowo-Politycznej Wojsk Połączonych.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić