Roman Giertych triumfuje. Będzie proces z publicystą

23

W listopadzie 2023 roku publicysta Cezary Gmyz poinformował w mediach społecznościowych, że po raz drugi wygrał przed sądem z mec. Romanem Giertychem. To jednak nie jest koniec sprawy. Jak poinformował Roman Giertych, po raz drugi Sąd Okręgowy uchylił decyzję Sądu Rejonowego.

Roman Giertych triumfuje. Będzie proces z publicystą
Roman Giertych twierdzi "że nie boi się" Prawa i Sprawiedliwości (AKPA, AKPA)

Walka sądowa pomiędzy mecenasem Romanem Giertychem a publicystą Cezarym Gmyzem toczy się od listopada 2020 roku. Giertych pozwał dziennikarza za zniesławienie, domagając się dla niego kary 200 tysięcy złotych, a także bezwzględnego pozbawienia wolności.

Wszystko działo się po tym, gdy adwokat został zatrzymany przez CBA. Według prokuratury, Giertych miał działać na szkodę firmy deweloperskiej Polnord, z której miało dojść do wyprowadzenia ponad 90 mln złotych. Giertychowi nie spodobały się wypowiedzi Gmyza na jego temat.

Pierwszy proces dot. zniesławienia mecenasa, Gmyz wygrał w październiku 2022 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Upadłość konsumencka. Dłużnicy wyzbywają się majątku, myśląc, że nikt się nie dowie. Błąd

W listopadzie Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia po raz drugi umorzył postępowanie z prywatnego aktu oskarżenia najdłuższego polskiego mecenasa.

Dziękuję moim obrońcom Patrycji Boguskiej Mateuszowi Omelanowi z kancelarii Macieja Zaborowskiego - pisał zadowolony Cezary Gmyz.

To jednak nie jest koniec sprawy, bowiem jak poinformował Roman Giertych, po raz drugi Sąd Okręgowy uchylił decyzję Sądu Rejonowego o umorzeniu postępowania ze względu na znikome niebezpieczeństwo czynu i nakazał merytoryczne postępowanie.

Panie Gmyz witam na ławie oskarżonych - napisał poseł Koalicji Obywatelskiej na platformie X.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

TVP przestało płacić Gmyzowi

Cezary Gmyz od 2016 roku był korespondentem TVP w Niemczech. W styczniu na antenie TVP Info w roli korespondentki z Niemiec pojawiła się Magdalena Gwóźdź-Pallokat, dziennikarka polskiej redakcji Deutsche Welle. Gwóźdź-Pallokat współpracowała już wcześniej z TVP i Nowa TV jako reporterka i prowadząca programów informacyjnych i publicystycznych.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić