o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
KLS
|

Rosja na wojnie z Twitterem. Chodzi o "zakazane treści"

1
Podziel się

Roskomnadzor, czyli rosyjski państwowy regulator mediów i internetu oznajmił w poniedziałek, 5 kwietnia, że da Twitterowi więcej czasu aby mógł on usunąć zakazane treści. W prawdzie nie będzie on zablokowany, ale prędkość jego działania będzie znacznie spowolniona do 15 maja.

Rosja na wojnie z Twitterem. Chodzi o "zakazane treści"
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bDUovbqt

Rosja zażądała od Twittera usunięcia zakazanych treści. W odpowiedzi, serwis zaznaczył, że "usunął znaczną ich część". Stąd też decyzja Roskomnadzora, że "nie będzie przechodził do następnego kroku, jakim jest całkowita blokada"

Rosyjski urząd, odpowiadający za regulację mediów w internetu, postanowił, że będzie kontynuował spowolnienie działania Twittera w kraju do 15 maja. Taki stan rzeczy trwa już od 10 marca.

bDUovbqv
Tym samym, firma Twitter otrzymuje dodatkowy czas na usunięcie wszystkich zabronionych treści i sprawienie, by jej działalność była całkowicie zgodna z ustawodawstwem naszego kraj" - oświadczył Roskomnadzor.

Spowolnienie działania serwisu było spowodowane oskarżeniami rzucanymi w kierunku serwisu, że nie spełnia jego żądań i nie usuwa materiałów zawierających treści zakazane. Wśród nich były m.in. nawoływania nastolatków do samobójstw - ok. 2,5 tys. czy pornografia dziecięca - ok. 450 materiałów.

Urząd nie wykluczył podobnych działań na innych serwisach społecznościowych - Facebook, YouTube czy Instagram, jeśli "również będą naruszać prawo rosyjskie". Dodatkową metodą są kary pieniężne.

bDUovbqB

I tak 2 kwietnia sąd w Moskwie nałożył na Twittera grzywnę w wysokości 3,2 mln rubli (ok. 160 tys. zł) za nieusunięcie treści wzywających nieletnich do "uczestnictwa w nielegalnych akcjach". Najprawdopodobniej były to wpisy zachęcające do udziału w demonstracjach przeciwko skazaniu lidera opozycji Aleksieja Nawalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUovbqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Ali
2 tyg. temu
A kiedy wreszcie zlikwidują fejsbuk?
Najnowsze komentarze (1)
Ali
2 tyg. temu
A kiedy wreszcie zlikwidują fejsbuk?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić