Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KLS
|

Uważaj na te objawy. Warunkują ciężki przebieg COVID-19

12
Podziel się

Prof. Konrad Rejdak z Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zdradził, że objawy neurologiczne wskazują na ciężki przebieg COVID-19.

Uważaj na te objawy. Warunkują ciężki przebieg COVID-19
Bóle głowy, nudności, wymioty mogą świadczyć o ostrej infekcji wywołanej koronawirusem (Getty Images)

Objawy świadczące o zajęciu układu nerwowego przez wirusa SARS-CoV-2 warunkują cięższy przebieg choroby - do takich wniosków doszedł prof. Konrad Rejdak z Lublina.

W trakcie ostrej infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 mogą wystąpić różne zaburzenia ze strony układu nerwowego, w tym również ze strony mózgowia, które określa się jako encefalopatia. Są to na przykład zaburzenia stanu świadomości, senność, bóle głowy, nudności, wymioty - powiedział neurolog.

Mówimy wtedy o drgawkach czy zaburzeniach świadomości. Takie objawy świadczą o zajęciu przez wirusa centralnego układu nerwowego - mózgu i rdzenia kręgowego.

Mogą one zwiastować nawet udar mózgu! Dotyczy on 6-7 proc. pacjentów z COVID-19.

Ponadto wiele osób, szczególnie w młodym wieku, odczuwa opóźnione zaburzenia ze strony układu nerwowego nawet po łagodnym przejściu COVID-19. Mogą to być: przedłużająca się utrata węchu i smaku, przewlekłe zmęczenie oraz bardzo dotkliwe zaburzenia funkcji poznawczych, określane jako "mgła mόzgowa", takie jak trudności w koncentracji, szybkości myślenia - tłumaczy profesor.
Wiadomo, że nawet niewielka ilość wirusa w układzie nerwowym indukuje bardzo silną reakcję zapalną. To sprawia, że mogą wystąpić zupełnie nieprzewidywalne reakcje z uszkodzeniem mózgu włącznie. Na szczęście nie jest to częste - dodał.

Dlatego lekarze pracują nad lekiem, który blokowałby rozprzestrzenianie wirusa na jak najwcześniejszym etapie. Musiałby się wówczas wchłaniać do OUN, stąd badania nad amantadyną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Zła!!!
10 miesięcy temu
Tu nie oto chodzi że żąd nie obstaje przy amantadynue ,no nawet jej przez tyle czasu nie próbują zbadać ,mają w dupie ,,ale szczepionki wmawiają nam że uratują nam życie choć tak naprawdę nie wiedzą i nie gwarantują. wirus wciąż mutuje ????!! Ale wiedzą że uchroni nas przed zapaleniem płuc !!!???? Myślę że to wielkie oszustwo i zachwile zobaczymy jak zaszczepieni będą chorować na kowida jak to przejdą przecież powinni go przejść bez problemowo !!! A jeżeli jest inaczej to poprostu za takie doświadczenie na ludziach za pomocą oszustwa i manipulacji rząd powinien odpowiedzieć w pierwszej kolejności i reszta powiązana z nimi ,czym więcej piepszą tym bardziej niewieże!ąą!! ale wkródce się dowiemy !!!tylko co wtedy jak to będzie wielki niewypał na kogo zwalą winę kogo będą obwiniać???myśle że będzie to wielką porażką i co wtedy z królikami co rząd powie( że się pomyliliśmy) byle tak się nie stało!!!
Czeslaw
10 miesięcy temu
A ja mojego kovida niw more wyphnac bo mam zatwardzenie.czyto mi nie spowoduje uszkodzenia nerwow?
Sina
10 miesięcy temu
Czy ktoś wie, co dzieje się teraz w Chinach? Jak tam pokonali pandemię? Czy pokonali? Cze walczą? Jak walczą? W naszych mediach, wszystkich mediach cisza.
Ona 40
10 miesięcy temu
Nie rozumiem ludzi, setki lekarzy mówi żeby się szczepic a ludzie nie wierza w szczepionki, ale jak kilku lekarzy powiedziało ze amantadyna leczy to mnóstwo ludzi w to wierzy. Prawda jest taka że każdy lek, każda szczepionka ma efekty uboczne, nigdy nie wiadomo jak pacjent zareaguje i nikt nam nie da 100 % gwarancji. Poza tym to jest nowy wirus, ciągle mutuje, ciągle ma nowe objawy i lakaze ciągle dowiadują się czegoś nowego. Fajnie by było gdyby wymyślono super szczepionkę z gwarancją że zadziała i nie będzie mieć skutków ubocznych ale to tak nie działo więc przestańcie wymyślać durnoty bo przez te wszystkie teorie o o czipowaniu, zmowie firm farmaceutycznych... Ludzie wpaaja w paranoi. A prawda jest taka że jak nie zaufamy lekarzom i szczepionkom to nigdy z tego nie wyjdziemy. Miną rok i jest coraz gorzej.
Chuda
10 miesięcy temu
Ja nie rozumiem ukrywania prawdy o tej chorobie powinno się głośno krzyczeć o objawach,przebiegu i powikłaniach może wtedy przeciwnicy szczepień i negujący istnienie wirusa zostali by zagluszeni
Bbb
10 miesięcy temu
Pandemia koronawirusa jest wstępem do ideologii zagłady ludzkosci, ktorą stworzyliśmy i prowadzimy. Wkrótce kolejna pandemia więc szykujcie się na piekiełko. Terroryzm biologiczny to jedyny sposób na zniszczenie elit i mafii niszczących nas niewolników.
Adek
10 miesięcy temu
Oczywiście, w obecnej dobie każde objawy jakiejkolwiek choroby to objawy zarazy reptiliańskiej.
Mów mi Chajka
10 miesięcy temu
Czyli jak ktoś będzie miał udar i trafi do szpitala (to w ogóle możliwe?) to zrobią mu test i z negatywnym odsyłają do domu, a z pozytywnym po respirator i do trumny? Na Mojżesza... :/
gnago
10 miesięcy temu
Dlaczego po szczepieniu na coronawirusa tymi pseudo "szczepionkami" nadal podlega się wszelkim rygorom walki z epidemią. Czyżby nieskuteczne? Czy do świadomości lemingów namordnikowatych doszło że kłuci będa corocznie taką szczepionką przejmującą ich komórki i produkujących w nich domniemane przeciwciała?
Dorcia
10 miesięcy temu
Co ona opowiada - Boże jak tacy lekarze będą nas leczyć to jak muchy będziemy padać. To ja Kowida mam od 30 lat, mam silna migrenę z strasznymi bólami głowy, aż do wymiotów straszna choroba, ale niestety żyję. A teraz już Kowida mi by przypisali. Wiecie co teraz to strach iść do lekarza jak jeszcze to coś lekarzami można nazwać
ale
10 miesięcy temu
Dlaczego szczepiony zrobione na kolanie zostaly dopuszczone do powszechnego obiegu bez wszystkich wymaganych badan, a amantadyna jest wciaz blokowana i ciagle nie dopuszczona do leczenia covid pomimo iz byla badana kilkadziesiat lat pod wzgledem bezpieczenstwa? Skutecznosc jej udowodnil dr Bodnar i lekarze w Anglii
Dtv
10 miesięcy temu
Mamy przebadany lek na Cow ID 19 - Amantadyne, niestety akwizytorzy koncernów farmaceutycznych, mieniący się waszymi wybrańcami, nie dopuszczają jej do użytku, skazując większość na smierć.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić