o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Koronawirus. Władimir Putin przekazał radosną nowinę

268
Podziel się

Pierwsza rosyjska szczepionka na koronawirusa nie spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony zachodnich naukowców. Niezrażone tym rosyjskie władze ogłosiły teraz zarejestrowanie drugiej szczepionki. Co więcej, trwają już prace nad trzecią.

Koronawirus. Władimir Putin przekazał radosną nowinę
Rosja ogłasza drugą szczepionkę na koronawirusa. Trzecia w drodze (Getty Images)
bDgNZxhN

Rosyjski rząd ogłosił w środę rejestrację drugiej szczepionki przeciwko COVID-19. Radosną nowinę przekazał Władimir Putin. Powiedział, że rosyjskie ministerstwo zdrowia upoważniło w lipcu Państwowe Centrum Badań Wirusologicznych i Biotechnologicznych do rozpoczęcia badań klinicznych nad drugą szczepionką.

Chciałbym rozpocząć od przyjemnej wiadomości, że nowosybirskie centrum VECTOR zarejestrowało drugą rosyjską szczepionkę przeciwko koronawirusowi: EpiVacCorona - powiedział Władimir Putin agencji TASS.
bDgNZxhP

Rosja ogłasza drugą szczepionkę na koronawirusa. Trzecia w drodze

EpiVacCoronę zarejestrowano 30 września. Co ciekawe, to nie jest ostatnie słowo rosyjskich wirusologów. Władimir Putin przyznał, że w jego ojczyźnie trwają prace nad trzecią szczepionką na koronawirusa.

O ile wiem, mamy trzecią kandydatkę na szczepionkę z centrum im. Czumakowa Rosyjskiej Akademii Nauk - zdradził Władimir Putin.
bDgNZxhV

Szczepionka Sputnik V została zarejestrowana przez Rosję w sierpniu. Środowiska naukowe z całego świata odniosły się do tej informacji sceptycznie, podkreślając, że nie przeprowadzono wszystkich niezbędnych badań, które potwierdziłyby, że preparat działa i jest bezpieczny.

Zobacz też: Ponad 6,5 tys. zakażeń koronawirusem. Za tydzień może to być już 10 tysięcy

bDgNZxiq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(268)
Wit👿
2 tyg. temu
Panie Putin przecież nie chodzi o to aby ogłaszać sukces z okazji wyprodukowania pierwszej , drugiej czy trzeciej szczepionki . Sukces niech pan ogłosi jak któraś z nich będzie działać.
jankes
2 tyg. temu
Gdyby to ogłosił Trump cały świat oszalałby z radości, media nadawałyby o tym 24 godziny na dobę, a polski rząd ogłosiłby, że kontenery szczepionek płyną już do nas wraz z gazem i ropą. Taka subtelna różnica tylko ze względu na lizusostwo polityczne.
burek
2 tyg. temu
Obydwie szczepionki są nieprawdziwe, niesłuszne i niedemokratyczne. Jedynie słuszna i demokratyczna będzie szczepionka od Billa Gatesa za jedyne 3000$ za dawkę.
bDgNZxir
Chytry Lisek
2 tyg. temu
Rosja ma najlepszych ekspertów wirusologów na świecie, więc nie powinno dziwić że i szczepionki też mają.
no tak
2 tyg. temu
W Rosji nad szczepionką pracuje jeden instytut a u nas 50 firm bierze kasę na badania. I wielkiego ch z tego wynika.
Najnowsze komentarze (268)
Lach
2 tyg. temu
Kompletne bzdury... Stalin opowiadał podobne ...
Mamama
2 tyg. temu
To już nawet nie jest śmieszne:(:(:(
Maxelsmitch
2 tyg. temu
Taa....
PObudka
2 tyg. temu
To wielki sukces Putina, będziecie Go błagać o tą szczepionkę! Tego sukcesu nikt Mu nie odbierze. Ignoranci maja fałszywy uśmiech na ustach.
synek_księdza
2 tyg. temu
... a więc ... brawo Rosjanie ! jest jednak mały haczyk, mimo iż wiadomość pochodzi od władz najwyższych w tym od samego Putina lobby farmaceutyczne na świecie trzyma tę informację w tajemnicy gdyż jak to już zostało ustalone nie chodzi o złapanie króliczka lecz o to by gonitwa za nim trwała w najlepsze przez długie lata, wszak kto jak nie rynek farmaceutyczny obchodzi od zeszłego roku święto sprzedaży wszystkiego co w najmniejszym stopniu może ale nie koniecznie pomaga w zwalczaniu możliwości zarażenia się COVID -19 ...
konus
2 tyg. temu
A jak ta szczepionka się nazywa? Nowiczok? Nic dziwnego że Putin taki radosny, będzie szczepił swoich przeciwników politycznych, przymusowo
konus
2 tyg. temu
Będą podawać 40 szczepionek na raz, może któraś zadziała
melchior
2 tyg. temu
hiv w szczepionce tak trzymac
bDgNZxij
melchior
2 tyg. temu
hiv w szczepionce tak trzymac
melchior
2 tyg. temu
hiv w szczepionce tak trzymac
melchior
2 tyg. temu
około dychy i to na osobe
melchior
2 tyg. temu
około dychy i to na osobe
melchior
2 tyg. temu
około dychy i to na osobe
melchior
2 tyg. temu
około 10 tysiecy dopłaty jak polak wezmie szczepionke z rosji
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić