Dagmara Smykla| 

Koronawirus. Władimir Putin przekazał radosną nowinę

375

Pierwsza rosyjska szczepionka na koronawirusa nie spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony zachodnich naukowców. Niezrażone tym rosyjskie władze ogłosiły teraz zarejestrowanie drugiej szczepionki. Co więcej, trwają już prace nad trzecią.

Koronawirus. Władimir Putin przekazał radosną nowinę
Rosja ogłasza drugą szczepionkę na koronawirusa. Trzecia w drodze (Getty Images)

Rosyjski rząd ogłosił w środę rejestrację drugiej szczepionki przeciwko COVID-19. Radosną nowinę przekazał Władimir Putin. Powiedział, że rosyjskie ministerstwo zdrowia upoważniło w lipcu Państwowe Centrum Badań Wirusologicznych i Biotechnologicznych do rozpoczęcia badań klinicznych nad drugą szczepionką.

Chciałbym rozpocząć od przyjemnej wiadomości, że nowosybirskie centrum VECTOR zarejestrowało drugą rosyjską szczepionkę przeciwko koronawirusowi: EpiVacCorona - powiedział Władimir Putin agencji TASS.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Rosja ogłasza drugą szczepionkę na koronawirusa. Trzecia w drodze

EpiVacCoronę zarejestrowano 30 września. Co ciekawe, to nie jest ostatnie słowo rosyjskich wirusologów. Władimir Putin przyznał, że w jego ojczyźnie trwają prace nad trzecią szczepionką na koronawirusa.

O ile wiem, mamy trzecią kandydatkę na szczepionkę z centrum im. Czumakowa Rosyjskiej Akademii Nauk - zdradził Władimir Putin.

Szczepionka Sputnik V została zarejestrowana przez Rosję w sierpniu. Środowiska naukowe z całego świata odniosły się do tej informacji sceptycznie, podkreślając, że nie przeprowadzono wszystkich niezbędnych badań, które potwierdziłyby, że preparat działa i jest bezpieczny.

Zobacz także: Zobacz też: Ponad 6,5 tys. zakażeń koronawirusem. Za tydzień może to być już 10 tysięcy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić