Natalia Bogucka| 

Strzelanina w Rosji. 18-latek zabił 4 osoby

15

W obwodzie niżnonowogrodzkim w Rosji doszło do strzelaniny. 18-latek otworzył ogień w kierunku autobusu i przystanku autobusowego. Co najmniej cztery osoby zginęły, a kolejne trzy zostały ranne.

Strzelanina w Rosji. 18-latek zabił 4 osoby
Lokalne media opublikowały wizerunek podejrzanego

Do strzelaniny doszło w poniedziałek we wsi Bolszeorłowskoje na obrzeżach miasta Bor w obwodzie niżnonowogrodzkim. 18-letni Daniil Monakhov najpierw pokłócił się ze swoją babcią i śmiertelnie postrzelił ją z broni myśliwskiej. Następnie zabił sąsiada i otworzył ogień w kierunku autobusu i przystanku.

Świadkowie twierdzą, że sprawca oddał ok. 16 strzałów. Łącznie zginęły cztery osoby, a trzy zostały poważnie ranne.

Stan dwojga poszkodowanych określa się jako krytyczny, jednej jako ciężki. Teraz lekarze walczą o ich życie - powiedział gubernator obwodu niżnonowogrodzkiego Gleb Nikitin.

Strzelanina w Rosji. Trwa obława na napastnika

Sprawca strzelaniny nie został jeszcze zatrzymany. Uciekł z miejsca zbrodni samochodem marki Kia. Lokalne media opublikowały jego wizerunek.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Policja apeluje do lokalnych mieszkańców o pozostanie w domach i zachowanie ostrożności. Mundurowi przypuszczają, że 18-latek ma przy sobie dwie strzelby. Jedną z nich posiada legalnie od września. Ma mieć także ok. 40 sztuk amunicji.

Według wstępnych ustaleń powodem strzelaniny, której dokonał 18-latek, był konflikt między nim a jego babcią - powiedział agencji TASS przedstawiciel organów ścigania.

Zobacz także: Drugi zamach na papieża. Napastnikiem był ksiądz

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić