Rosja w ogniu. Gigantyczne płomienie przy granicy z Ukrainą

W rosyjskim Briańsku, niedaleko granicy z Ukrainą, wybuchł potężny pożar. Ogień ogarnął magazyn ropy naftowej. Do akcji wkroczyły służby.

Rosja w ogniu. Gigantyczne płomienie przy granicy z Ukrainą
Potężny pożar w Rosji (Twitter, NEXTA)

Rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS, powołując się na urząd obrony cywilnej, przekazała, że pożar ogarnął zbiorniki magazynowe w Briańsku. Na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy straży pożarnej, które przystąpiły do walki z żywiołem.

Filmy opublikowane w sieci przedstawiają bardzo wysokie płomienie. "Ukraińska Prawda" podaje, że mieszkańcy Briańska relacjonują, iż pożar magazynu z ropą poprzedziły wybuchy.

Briańsk znajduje się około 380 km od Moskwy. Ta miejscowość leży niedaleko granicy z Ukrainą. Na razie nie wiadomo, co doprowadziło do pożaru.

Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych nie podało więcej szczegółów - przekazała agencja Reutera.

Potężny pożar w Rosji. Są nagrania

Do pożarów za pośrednictwem Twittera odniósł się Euromaidan PR. Zasugerowano, że pożary w Briańsku nie są dziełem sił Ukrainy, ale którejś z rosyjskich służb. Zwrócono uwagę również na to, że ogień ogarnął nie tylko magazyn ropy, ale i bazę wojskową.

Baza wojskowa i magazyn ropy eksplodowały w środku nocy w rosyjskim Briańsku. To następne z serii wielkich pożarów w Rosji w ciągu ostatniego tygodnia. Wygląda na to, że opozycja Putina uderza mocno - czytamy we wpisie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić