aktualizacja 

Milik wróci do Ekstraklasy? Padła odpowiedź

5

Arkadiusz Milik od lat rozwija swoją karierę piłkarską w Europie. W rozmowie z Sebastianem Staszewskim, na kanale "Po Gwizdku", został zapytany o powrót do Polski.

Milik wróci do Ekstraklasy? Padła odpowiedź
Arkadiusz Milik zabrał głos na temat powrotu do Polski (Photo by Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket via Getty Images) (GETTY, SOPA Images)

Zanim Arkadiusz Milik wyjechał z Polski, aby rozwijać swoją karierę w Europie, przez dwa lata występował w Górniku Zabrze. W sumie rozegrał 38 spotkań w Ekstraklasie i zdobył 11 bramek.

W grudniu 2012 roku podpisał długi kontrakt z Bayerem Leverkusen, ale nie zadomowił się zbyt długo w Niemczech. Na dobre swoją pozycję ustabilizował we Włoszech - w Napoli, choć jego rozwój skomplikowały kontuzje. Aktualnie występuje we Francji, w Olympique Marsylia.

Niedawno napastnik reprezentacji Polski udzielił wywiadu Sebastianowi Staszewskiemu, dziennikarzowi prowadzącemu kanał "Po Gwizdku". Wśród wielu wątków pojawił się także ten dotyczący ewentualnego powrotu do Ekstraklasy.

Tak, wyobrażam sobie powrót do Górnika. Czemu nie. Ale nie powiem, że na pewno wrócę, bo nie wiem, co się stanie. Ważne jest dla mnie to, gdzie żyję. Jakość życia przenosi się na boisko - przyznał.

Milik w sezonie 2021/22 rozegrał 19 meczów ligowych dla klubu z Marsylii i strzelił siedem bramek. Wkrótce wróci do gry po kontuzji, która wykluczyła go też z meczu barażowego Polska - Szwecja.

Zobacz także: "Trafiony, zatopiony". Nieprawdopodobna skuteczność mistrzyni olimpijskiej (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić