Rosjanie boją się żyć w Polsce? Ten film jest hitem

Podziel się:

Tego jeszcze nie było. Na jednym z filmików widać jak samochód na rosyjskich rejestracjach ma przyklejone... ukraińską flagę.

Rosjanie boją się żyć w Polsce? Ten film jest hitem
Rosjanie boją się żyć w Polsce? Ten film jest hitem (Facebook)

Wojna w Ukrainie całkowicie zamroziła stosunki między Polską a Rosją. Wielu ludzi z Rosji, którzy mieszkają obecnie w naszym kraju, boi się reakcji społeczeństwa, które mocno wspiera Ukrainę po brutalnej inwazji wojsk Władimira Putina.

Na polskich ulicach coraz rzadziej można spotkać Rosjan lub samochody na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Wynika to także z tego, że Rosjanie zaczęli zaklejać swoje numery w Polsce ukraińskimi flagami.

To nie żart. Na filmiku, który krąży w mediach społecznościowych, widzimy jak na rejestracji, widnieje flaga Ukrainy. W prawym dolnym rogu białych rejestracji wg. moskiewskiego szablonu znajduje się niewielka trójkolorowa flaga oraz napis RUS. To właśnie te elementy coraz częściej są ukrywane.

Rosyjskie i ukraińskie tablice rejestracyjne mocno różnią się od siebie. Ta ukraińska ma flagę w lewym górnym rogu na niebieskim tle. Na dole natomiast są dwie literki "AU".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mogą dostać mandat

W obawie o swoje bezpieczeństwo, Rosjanie zakrywają flagę własnego kraju, jednak zasłanianie tablicy rejestracyjnej czyni ją nieczytelną i jest to wykroczenie. Grozi za to 500 zł mandatu i w przypadku obcokrajowców, karę trzeba zapłacić na miejscu u policjantów.

Zobacz także: Kontrowersyjny ambasador zostanie w Polsce? Odpowiedź z MSZ
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić