Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 
aktualizacja 

Rosjanie chwalą się, że zniszczyli wyrzutnię Patriot. Prawda okazała się brutalna

Rosyjska armia pochwaliła się zniszczeniem w Ukrainie kolejnej wyrzutni rakiet Patriot. Okupanci byli z tego tak dumni, że materiał wideo z trafienia w cel rakietą Iskander opublikowali szybko w internecie. Jednak wprawni obserwatorzy dopatrzyli się, że coś z tym systemem Patriot jest nie tak. Prawa z pewnością zasmuci Rosjan.

Rosjanie chwalą się, że zniszczyli wyrzutnię Patriot. Prawda okazała się brutalna
Dumni Rosjanie trafili wyrzutnię rakiet Patriot. Czyżby? (Twitter)

Równocześnie z konwencjonalną wojną na froncie w Ukrainie, trwa też ta informacyjna w internecie. Obie strony konfliktu pokazują swoją wersję wydarzeń. Ten konflikt to najlepiej udokumentowana wojna w historii.

Moskiewska propaganda dwoi się i troi, by pokazać rosyjskiemu społeczeństwu, że termin "druga armia świata" to nie wyświechtany frazes. Rosjanie co chwilę chwałą się kolejnymi "sukcesami" na froncie.

Ostatni wrzucony przez Rosjan filmik to ich prawdziwa chluba. Na materiale wideo widać, że namierzyli, a następnie błyskawicznie zniszczyli wyjątkowo cenną wyrzutnię rakiet Patriot z radarem AN/MPQ-65. Czujni internauci wypatrzyli, że coś z tym "Patriotem" jest jednak nie tak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Minister Sikorski czyni starania". Co z Ukrainą po ataku na Izrael?

Rosjanie trafili "system Patriot" - okazało się, że to atrapa z drewna

Okazuje się, że Rosjanie namierzyli i zestrzelili... drewniane makiety, które Ukraińcy wystawili jako przynętę. Zbite z drewna i pomalowane miały służyć jako wabik dla Rosjan. Jak widać, misja udała się w 100%.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosjanie posłali na puste pole i zestrzelili zbite z drewna atrapy rakietą Iskander. Gdyby okazało się, że trafili prawdziwy system Patriot z radarem, wtedy Ukraińcy liczyliby straty w milionach dolarów. A w zależności od ilości rakiet w systemie można by mówić nawet o dziesiątkach milionów dolarów strat.

Bilans strat wojny rosyjsko-ukraińskiej

Ukraina straciła drewniane atrapy amerykańskiego systemu. Rosjanie jedną rakietę Iskander, o wartości przynajmniej trzech milionów dolarów. I stali się pośmiewiskiem, bo idą w zaparte, że "upolowali system Patriot".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić