aktualizacja 

Rosjanie gotują się z wściekłości. Nie mogą nawet wypłacić gotówki

Kryzys gospodarczy, jaki panuje w Federacji Rosyjskiej w związku z wojną w Ukrainie, coraz boleśniej daje się mieszkańcom we znaki. Powód? Kłopoty z wypłatą gotówki, występujące na terenie całego kraju. Dochodzi do dantejskich scen, kiedy ludziom puszczają nerwy.

Rosjanie gotują się z wściekłości. Nie mogą nawet wypłacić gotówki
W całej Rosji występują trudności z wypłaceniem gotówki z bankomatów (Getty Images, 2022 Konstantin Zavrazhin)

O kłopotach Rosjan z wypłatą gotówki informuje Dmitr, twórca profilu @wartranslated. Jak sam informuje w bio, zajmuje się tworzeniem "archiwum" wojny w Ukrainie, konsekwentnie nagłaśniając wynikające z konfliktu zbrojnego wydarzenia.

Kryzys gospodarczy w Rosji. Nie można wypłacić gotówki

Dmitr opublikował na Twitterze filmik, na którym Rosjanka próbuje wypłacić gotówkę z bankomatu. Ponieważ jej wysiłki okazały się bezskuteczne, wściekła młoda kobieta zaczęła kopać urządzenie.

Jak wyjaśnił Dmitr, problemy z wypłatą gotówki występuje w Rosji już od ubiegłego tygodnia. Zgłoszenia o trudnościach napłynęły z terenu całego państwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Dyplomata o "głupocie Putina". W tle historyczne spotkanie
Rosjanka jest wściekła z powodu pustego bankomatu. Problemy z wypłatami gotówki są zgłaszane w całej Rosji od ubiegłego tygodnia – informuje Dmitr na Twitterze.

To nie pierwszy raz od czasu wybuchu wojny w Ukrainie, kiedy rosyjski rząd wprowadził limity na gotówkę. Jak informował pod koniec lutego portal Money, po wybuchu konfliktu zbrojnego Rosjanie wpadli w panikę i zaczęli masowo wypłacać z bankomatów gotówkę oraz udawać się do kantorów. Doświadczali także kłopotów z przewalutowaniem rubli.

W sierpniu 2022 roku Bank Rosji wydał oświadczenie, że jeszcze przez kolejne pół roku klienci rosyjskich banków nie będą w stanie wypłacać zgromadzonych oszczędności w dolarach i euro. Winą za taki stan rzeczy obarczono państwa Zachodnie, które w odpowiedzi na napaść państwa Władimira Putina na Ukrainę wprowadziły dotkliwe sankcje. Jak podkreśla Rzeczpospolita, władze banku jednocześnie nie tłumaczą klientom powodów, dla których Zachód wprowadził kary.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić