Wiktoria Policha
Wiktoria Policha| 
aktualizacja 

Rosjanie oglądają nagrania z Buczy. Nieprawdopodobne reakcje

Youtuber zapytał Rosjan, czy słyszeli o tym, co stało się w Buczy. Tym, którzy twierdzili, że nie słyszeli o masakrze, pokazał nagranie, na którym m.in. widać ciała poległych. Reakcje ludzi na ulicach Rosji były nieprawdopodobne.

Rosjanie oglądają nagrania z Buczy. Nieprawdopodobne reakcje
Rosjanie oglądają nagrania z Buczy. Nieprawdopodobne reakcje (YouTube, 1420)

"Czy słyszałeś cokolwiek o sytuacji w Buczy?" - pytał youtuber przechodniów na rosyjskich ulicach. Tym, którzy odpowiedzieli przecząco, mężczyzna pokazał nagranie. Widać na nim m.in. ciała cywili leżące wzdłuż ulicy. Tak reagowali Rosjanie.

"Śledziłem różne źródła" - zaczął wypowiedź jeden z przechodniów. Mówił jednak bardzo ostrożnie. Stwierdził zmieszany, że może to być prowokacja. Kolejny mężczyzna powiedział, że nigdy nie słyszał o masakrze w Buczy. Inny nie chciał w ogóle rozmawiać na ten temat: - Szczerze, nie mogę powiedzieć nic wartościowego w tej sprawie - rzucił szybko i odszedł.

Wiele wypowiedzi wskazuje na to, że Rosjanie są zmanipulowani przez tamtejsze media. Silna propaganda w kraju Putina sprawiła, że obywatelom trudno uwierzyć lub dopuścić do siebie myśl, że żołnierze rosyjscy stoją za masakrą ludności cywilnej.

To wszystko fejk, ponieważ widziałem wideo na Telegramie. Kamera jest zamknięta w aucie, ciała leżą wokół, a gdy nagranie się kończy, "zwłoki" podniosły rękę. Właśnie dlatego jestem przekonany, że to wszystko to jedynie wojna informacyjna - powiedział jeden z Rosjan.

Wielu przechodniów zauważa jednak, że między rosyjską a ukraińską wersją istnieje duża "rozbieżność faktów". Nie wiedzą komu wierzyć, więc przestają oglądać wiadomości i śledzić informację z wojny w Ukrainie. - Nie zamierzam wierzyć żadnej ze stron - mówią.

Są również głosy potępiające wojnę. - To straszne i pewne rzeczy nie powinny dziać się w XXI wieku. Odbieranie komuś życia nie jest ok - stwierdziła jedna kobieta.

Masakra w Buczy

Masakra w Buczy to działania Rosjan, co potwierdziły zdjęcia satelitarne przeanalizowane przez Niemcy. Ukraińcy w Buczy zostali zabici przez okupujących miasto Rosjan. Poinformował o tym 6 kwietnia rzecznik niemieckiego rządu federalnego Steffen Gebeshtrait.

W brutalnych działaniach wojsk Putina zginęło ponad 300 nieuzbrojonych ukraińskich cywilów. Wciąż liczone są straty i ofiary. - To zbrodnia, która wypełnia kryteria ludobójstwa - powiedział prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie dla CNN, odnosząc się do masakry w Buczy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić