Rosjanie plądrują domy Ukraińców. Nie do wiary, co robią później

Rosyjscy żołnierze wywożą mienie Ukraińców na Białoruś, po czym wysyłają je bliskim. Na filmiku z urzędu pocztowego w Mozyrze widać, jak Rosjanie stoją w kolejce z pudłami. Na pytanie pracownicy poczty o zawartość odpowiadają, że w środku są "telefony komórkowe i coś jeszcze".

Rosjanie plądrują domy Ukraińców. Nie do wiary, co robią później
Rosjanie wysyłają zrabowane rzeczy do swojego kraju (Twitter)

"Tzw. druga armia świata to pozory. W rzeczywistości wojsko Federacji Rosyjskiej jest pełne szabrowników, podłych zbrodniarzy wojennych" - podkreśla ukraiński Sztab Generalny Zbrojnych Sił.

Rosjanie plądrują domy Ukraińców

W sieci pojawia się mnóstwo dowodów na to, że żołnierze z Rosji niszczą i plądrują domy Ukraińców, kradnąc nie tylko biżuterię, sprzęt AGD czy pieniądze, ale nawet dziecięce zabawki.

Nagranie z urzędu pocztowego w Mozyrze na Białorusi, gdzie w ostatnich dniach wycofały się rosyjskie wojska z obwodu kijowskiego i czernihowskiego, pokazuje, co żołnierze mogą robić ze skradzionym mieniem później.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kradną rzeczy i wysyłają do Rosji

Na filmiku widać kolejkę żołnierzy z dużymi pudłami. Wszyscy chcą wysłać paczki do bliskich w Rosji. Na pytanie pracownicy poczty o zawartość opakowania odpowiadają, że w środku są "telefony komórkowe i inne rzeczy". Wszystko wskazuje na to, że rzeczy te mogą pochodzić z domów zwykłych Ukraińców.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy regularnie przechwytuje rozmowy telefoniczne rosyjskich żołnierzy, na których wprost mówią, że kradną mnóstwo rzeczy. Na jednym z takich nagrań żołnierz opowiada, że mieszkańcy domu, który okradł, bardzo dobrze żyli.

"Wynoszą wszystko całymi torbami"

Przyznają się też, że kradną wszystko, co się da. Żołnierz mówił, że "ukradł trochę kosmetyków, damskie adidasy i nowe podkoszulki". Dodał, że wziąłby też laptop, ale obawia się, że mógł się trochę przypalić. Na słowa, że pewnie wszyscy jego koledzy też kradną, żołnierz parska śmiechem i odpowiada: "Wynoszą tu wszystko całymi torbami".

Zobacz także: Wojna w Ukrainie doprowadzi do głodu? Ekspert wskazuje zagrożone regiony
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić