Rosjanie przebrali się za cywilów. Media obiegło zaskakujące nagranie

Rosyjscy żołnierze próbują za wszelką cenę uniknąć pojmania przez Siły Zbrojne Ukrainy. Stosują w tym celu rozmaite wybiegi. Media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące rosyjskich wojskowych w cywilnych ubraniach. Widoczni na filmie żołnierze armii Władimira Putina zostali wzięci do niewoli przez Ukraińców. Mieli wcześniej próbować terroryzować miejscową ludność.

Rosjanie przebrali się za cywilów. Media obiegło zaskakujące nagranie
Przebrani za cywilów rosyjscy żołnierze zostali pojmani w obwodzie chersońskim (Twitter, raging545)

Siły Zbrojne Ukrainy zatrzymały w obwodzie chersońskim rosyjskich żołnierzy przebranych za cywilów. Wcześniej miejscowi nabrali co do nich podejrzeń, ponieważ nie mówili po ukraińsku i próbowali terroryzować pokojowo nastawionych mieszkańców. O sprawie poinformował ukraiński Kanał 24.

Rosjanie próbowali uniknąć pojmania. Jest nagranie

W trakcie przeszukania przy zatrzymanych znaleziono rosyjskie paszporty. Okazało się, że to żołnierze Federacji Rosyjskiej. Przedstawicieli armii Władimira Putina zakuto w kajdanki, zawiązano im oczy i odesłano do obozu jenieckiego.

Media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące pojmanych rosyjskich żołnierzy. Jeden z nich jest bardzo zdenerwowany. Stojący obok ukraiński żołnierz postanawia pogłaskać go po głowie, mówiąc mu, że "wszystko będzie dobrze". Na filmie widać także rosyjski paszport należący do pojmanego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukraińska armia wkroczyła do Chersonia. Rosjanie przebierają się w cywilne ubrania

To kolejna taka sytuacja w wyzwalanym przez ukraińskie wojsko obwodzie chersońskim. 11 listopada Siły Zbrojne Ukrainy wkroczyły do stolicy regionu. Mimo zarządzonego przez rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu odwrotu, w mieście oraz pobliskich wioskach pozostało wielu rosyjskich żołnierzy.

Rosjanie próbują uniknąć pojmania, przebierając się w cywilne ubrania. Nie wszystkim udało się jednak w porę przeprawić na wschodni brzeg Dniepru.

Ukraińskie służby informują, że do Chersonia powrócili przedstawiciele lokalnej administracji. W mieście mają trwać prace porządkowe. Od 17 do 8 rano obowiązuje godzina policyjna.

Obejrzyj także: Mi-8 i Mi-24 w akcji. Rosjanie nie wiedzieli, co się dzieje

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić