Rosjanie się przestraszyli. "Władza musiała uspokajać mieszkańców"

W rosyjskim mieście Twer pojawiły się wojskowe pojazdy z ukraińskimi flagami. Mieszkańcy wpadli w panikę, a władze miasta musiały ich uspokajać. Okazało się, że w tych pojazdach jechali...Rosjanie. Co się działo?

Rosjanie się przestraszyli. "Władza musiała uspokajać mieszkańców"
Przez rosyjskie miasto przejechały pojazdy wojskowe z ukraińskimi flagami (Twitter, @Bielsat_pl)

Jak wyjaśnia telewizja Biełsat na swoim profilu w mediach społecznościowych, pojazdy były jednym z elementów rosyjskiej propagandy.

Rosjanie przestraszyli się pojazdów wojskowych z ukraińskimi flagami, które jechały po ich mieście. Władza miasta Twer musiała uspokajać mieszkańców. Eskortowane sprzęty wojskowe brały udział w nagraniach propagandowego filmu o "specoperacji" - czytamy na profilu Biełsat.

Rosyjska propaganda odgrywa bardzo ważną rolę w sposobie rządzenia państwem, jaki stosuje Władimir Putin. Dzięki niej utwierdza mieszkańców w przekonaniu, że jego wojsko jest niezwyciężone i że na polu bitwy odnosi jedynie sukcesy. Do tego określenie tych działań mianem operacji specjalnej, tzw. "spec-operacji", zamiast używania słowa "wojna", ma na celu uspokojenie społeczeństwa a także ukrycie prawdziwej skali działań wojennych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Witkowski o Rosjanach: Mam nadzieję, że zdają sobie sprawę z jednej kwestii

Jednak fakt, że taka sytuacja potrafi skutecznie przestraszyć lokalną społeczność, która do Ukrainy ma daleko, pokazuje że sami Rosjanie mają coraz większą świadomość tego, że na polu bitewnym nie mają znaczącej przewagi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Blady strach padał na Rosjan za każdym razem, gdy Ukraińcy odzyskiwali swoje ziemie. Znaczącą rolę miała tutaj utrata przez Rosję Chersonia, ale także odbicie niektórych obszarów obwodu charkowskiego i najbardziej widowiskowe wydarzenie, czyli zniszczenie Mostu Krymskiego

Polowanie na duchy

Rosjanie są w tej chwili bardzo przewrażliwieni na punkcie wszystkiego, co może być uznane za zdradę stanu. W takich przypadkach są w stanie sięgnąć po najostrzejsze środki. Zaledwie parę dni temu rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa pochwaliła się, że jej funkcjonariusze zlikwidowali trzy osoby podejrzane o sabotaż. Dwie z nich były przebrane za fanów gry z serii S.T.A.L.K.E.R. Symbol zielonego niedźwiedzia z hasłem "wolność", jaki mieli na ubraniach, Rosjanie wzięli za "flagę skrajnie prawicowej partii nacjonalistycznej Wolność".

Ukraiński wywiad działa, ale władze tego kraju nie podają informacji na temat tego, co dzieje się w wewnętrznych strukturach przeciwnika. Wiadomo natomiast, że sprawnie działają ukraińscy szpiedzy w rosyjskiej armii. To oni donieśli chociażby o tym, że Rosjanie często przegrywają walkę ze względu na rozpicie armii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić