aktualizacja 

Rosjanie zlikwidowani. Akurat wieźli rakiety, by nękać nimi Ukraińców

Żołnierze Sił Operacji Specjalnych Ukrainy zniszczyli grupę rosyjskich czołgistów wraz ze świeżo dostarczoną amunicją. Na Facebooku podzielili się nagraniem, jak za pomocą drona efektownie likwidują rosyjskie pozycje.

Rosjanie zlikwidowani. Akurat wieźli rakiety, by nękać nimi Ukraińców
Ukraińskie siły zniszczyły rosyjskie pozycje (Facebook)

O zniszczeniu kolejnych rosyjskich pozycji poinformowało dowództwo Sił Operacji Specjalnych Zbrojnych Sił Ukrainy na Facebooku. Żołnierze podzielili się efektownym nagraniem, na którym widać, jak operatorzy za pomocą drona zniszczyli rosyjskie czołgi wraz z załogą.

Ukraińcy zaatakowali jako pierwsi

Jak informuje dowództwo, na jednym z odcinków frontu ukraińscy żołnierze zauważyli, jak Rosjanie przywozili nową amunicję do swoich systemów rakiet przeciwpancernych. - Szybko oceniając sytuację, operatorzy natychmiast zaatakowali jako pierwsi - czytamy na Facebooku.

Na filmiku widać, jak za pomocą drona za pierwszym strzałem od razu udało się trafić w pozycję rosyjskich żołnierzy, niszcząc je wraz z nowo przywiezioną amunicją, która miałaby im służyć do niszczenia czołgów i innych wozów bojowych Ukraińców.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Rosja ponosi straty

Kierunek i czas wydarzenia nie zostały ujawnione. Zwykle wojsko publikuje wideo jakiś czas po walkach, kiedy nie ma zagrożenia dla ukraińskich sił obronnych. Rosja straciła w ten sposób kolejne zasoby.

Dotychczas - według wyliczeń ukraińskich władz - w walkach zginęło 28,7 tys. Rosjan, a Ukraińcom udało się zniszczyć 204 samoloty, 168 śmigłowców bojowych, 1263 czołgi, 3090 bojowych wozów piechoty, 596 systemów ogniowych artylerii, 93 systemy obrony przeciwlotniczej, 200 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych.

Zobacz także: Dlatego Putin zgodził się na ewakuację z Azowstalu? Ekspert wyjaśnia
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić