aktualizacja 

Rosjanie zatrzymani. To oni umieszczali naklejki Grupy Wagnera w Krakowie i Warszawie

"Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, współdziałając z policją, zidentyfikowała i zatrzymała dwóch Rosjan, którzy w Krakowie i Warszawie kolportowali materiały propagandowe Grupy Wagnera" - poinformował minister koordynator służb specjalnych, szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Rosjanie zatrzymani. To oni umieszczali naklejki Grupy Wagnera w Krakowie i Warszawie
ABW zatrzymało dwóch Rosjan, którzy kolportowali materiały propagandowe Grupy Wagnera (Twitter)

W ostatnich dniach światło dzienne ujrzały informacje o materiałach propagandowych Grupy Wagnera, które pojawiały się w polskich miastach - m.in. w Warszawie i Krakowie. Teraz okazało się, że za ich kolportaż odpowiedzialni byli Rosjanie. Zostali oni już zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

ABW, współdziałając z policją, zidentyfikowała i zatrzymała dwóch Rosjan, którzy w Krakowie i Warszawie kolportowali materiały propagandowe Grupy Wagnera. Obaj usłyszeli zarzuty, dot. m. in. szpiegostwa, i trafili do aresztu - napisał na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Niedawno pojawiły się ostrzeżenia o możliwych prowokacjach ze strony przedstawicieli grupy Wagnera. Później okazało się, że były one jak najbardziej zasadne. Takie działania prowokacyjne realizowane są choćby na granicy polsko-białoruskiej.

Doszło także do ruchów psychologicznych, które są dokonywane w naszym kraju. W Warszawie czy Krakowie zaczęły pojawiać się naklejki z informacją o rekrutacji i zachętą do wstąpienia do grupy Wagnera.

Przyłapany na dystrybucji naklejek

Naklejki przylepiano w miejskich toaletach, ale i na słupach czy kubłach. Ostatnio sieć obiegło nagranie, którego autor twierdził, że przyłapał na gorącym uczynku mężczyznę umieszczającego takie naklejki. Udało się zarejestrować jego wizerunek (zobacz tutaj >>>).

Do wspomnianego wydarzenia doszło na bulwarach wiślanych w Warszawie. Są podejrzenia, że mężczyzna może mieć powiązania z rosyjskim wywiadem.

Przed kilkoma dniami w mediach społecznościowych pojawiło się też nagranie z Krakowa. Widać było na nim, jak ktoś odkleja naklejkę grupy Wagnera w jednej z krakowskich toalet.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić