aktualizacja 

Pedofil "Cyklop" wypoczywa nad morzem? Wczasowicze zaniepokojeni

Marcin J. ps. "Cyklop" na początku czerwca opuścił zakład karny we Wronkach po odsiedzeniu 19 lat za pedofilię. Teraz mężczyzna jest poszukiwany przez prokuraturę, powinien stawić się na badania psychiatryczne. Tymczasem były skazaniec prawdopodobnie wczasuje nad Bałtykiem.

Pedofil "Cyklop" wypoczywa nad morzem? Wczasowicze zaniepokojeni
Pedofil wypoczywa nad morzem? (Pixabay, Policja)

Siemianowiczanin Marcin J. przebywał w więzieniu od 2004 roku. Został wówczas skazany za brutalne gwałty na siedmiu dzieciach. Miał wyjść na wolność w 2025 roku, ale na początku czerwca br. sąd w Raciborzu niespodziewanie skrócił mu wyrok o dwa lata.

Kręcił się przy szkołach i placach zabaw

Pedofil znany także pod pseudonimem "Cyklop" (przezwisko pochodzi od jego szklanego oka) z dnia na dzień wrócił do społeczeństwa. W pierwszej kolejności pojechał do swoich rodzinnych Siemianowic, siejąc panikę wśród dobrze znających go mieszkańców.

J. nie został przyjęty w domu przez własną siostrę, wynajął więc mieszkanie. Szybko jednak rozzłoszczeni obecnością przestępcy lokalsi wybili mu szyby w oknach. Następnie "Cyklop" zamieszkał w przyczepie kempingowej, ta jednak wkrótce została podpalona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jechał wężykiem. Skrajna nieodpowiedzialność w Świętokrzyskiem

W obliczu silnej niechęci siemianowiczan przestępca wyjechał do Tarnowskich Gór, gdzie nocował w przyczepie pośrodku osiedla. Marcin J. miał zachowywać się irracjonalnie, nie mógł odnaleźć się w codziennym życiu. Zaniepokojeni ludzie informowali, że pedofil był widziany w okolicy szkoły podstawowej i placów zabaw.

Następnie J. pojechał na Pomorze. W międzyczasie mężczyzną zaczęła się interesować Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach, która zwróciła się do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach o skierowanie byłego skazańca na badania psychiatryczne bez jego zgody, które mogą prowadzić do zamknięcia go w oddziale zamkniętym.

Jest to wskazane, jeśli istnieją obawy o to, że z powodu choroby ktoś stwarza zagrożenie dla siebie i innych. Sąd wyznaczył już biegłych, ale pacjent jest nieuchwytny - przekazała Anna Szymocha-Żak, Prokurator Rejonowa w Tarnowskich Górach, cytowana przez "Dziennik Zachodni".

"Cyklop" wypoczywa nad morzem?

"Cyklop" zdaje się nie przejmować działaniami prokuratury. Według najnowszych ustaleń mężczyzna najprawdopodobniej... wypoczywa nad polskim morzem. Pieniądze ma, ponieważ otrzymuje rentę.

Wczasowicze są przerażeni. Pedofil relaksujący się na plaży pośród tuzinów dzieci to koszmarna wizja dla każdego rodzica. Służby liczą, że jak najszybciej zlokalizują 44-latka.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić