aktualizacja 

Rosjanin powiedział to głośno na antenie TV. Natychmiast mu przerwano

Ekspert w rosyjskiej telewizji przyznał, że dane Pentagonu o tym, że rosyjskie straty są większe, niż ukraińskie są "bliskie prawdy". Według wcześniejszych doniesień Rosja straciła w Ukrainie ponad 157 tys. swoich żołnierzy. Słowa, które padły na wizji, zdenerwowały gości programu.

Rosjanin powiedział to głośno na antenie TV. Natychmiast mu przerwano
Powiedział, że rosyjskie straty są większe (Telegram)

W kontrolowanej przez Kreml rosyjskiej telewizji po raz pierwszy od początku wojny w Ukrainie padło zdanie o tym, że Rosja straciła w konflikcie więcej żołnierzy, niż Ukraina. Powiedział to na głos jeden z "ekspertów" w propagandowym programie.

Duże straty Rosjan "bliskie prawdy"

Jak powiedział, opierał się on na publikowanych w sieci "tajnych dokumentach" Pentagonu. Gość programu zauważył, że oszacowanie strat rosyjskich, które według Amerykanów są dwukrotnie wyższe niż ukraińskie "jest bliskie prawdy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Porażka Gierasimowa. Nie wykonał celów
Naprawdę potraktowaliśmy te materiały zbyt lekkomyślnie. [...] Znalazłem oryginalną wersję tych materiałów i tam kilkakrotnie wskazano, że straty rosyjskie są dużo wyższe niż ukraińskie, i to jest prawda – powiedział rosyjski "ekspert".

Straty Rosjan większe niż Ukraińców

Natychmiast przerwał mu inny gość studia. Oburzony zapytał: "Co? Straty rosyjskie są większe niż ukraińskie? I to ma być bliskie prawdy?" . Na co "ekspert" spokojnie odpowiedział: "Tak".

Wcześniej portal śledczy Bellingcat doszedł do wniosku, że dokumenty dotyczące ukraińskiej kontrofensywy, które wyciekły do ​​sieci w styczniu 2023 roku, początkowo zawierały zupełnie inne dane dotyczące strat Sił Zbrojnych Ukrainy i Sił Zbrojnych Rosji.

157 tys. żołnierzy

Rosyjskie kanały propagandowe zaczęły przekazywać informacje o stratach wśród swoich i ukraińskich żołnierzy, powołując się na amerykański wywiad. Jednak dane te szybko zostały zmodyfikowane przez prorosyjskie kanały na Telegramie. 

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy od 24 lutego 2022 roku w Ukrainie zlikwidowano już 179 320 najeźdźców, z czego 500 w ciągu ostatniej doby. BBC oszacowało, że łączne straty Rosji wynoszą już co najmniej 157,5 tys. osób.

Trwa ładowanie wpisu:telegram
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić