Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Rosjanin ukrył się przed dronem. Nie do wiary, co wymyślił

Siły Zbrojne Ukrainy opublikowały kolejny materiał pokazujący zabójczo skuteczne uderzenie bezzałogowca na froncie. Rosyjski żołdak bronił się jak mógł, próbował się nawet ukryć. W tym celu skorzystał z "kamuflującego go" kawałka plastiku. Jak widać, nie przyniosło to zbyt dobrych efektów.

Rosjanin ukrył się przed dronem. Nie do wiary, co wymyślił
Rosjanin chował przed dronem. Nie do wiary jak chciał uniknąć śmierci (Telegram)

Bezzałogowce z przyczepionymi kamerkami FPV (first person view – "widok z pierwszej osoby") sieją spustoszenie w rosyjskich szeregach. Stosunkowo tanie drony, codziennie nękają Rosjan i przypominają im, że nie są mile widziani na ukraińskiej ziemi.

Niezależnie od pory dnia, pogody i rodzaju misji – drony są świetnym rozwiązaniem na sprawne wykonanie zadania. Transport sprzętu z miejsca na miejsce, rozpoznanie terenu, wreszcie eskapada bojowa i eliminacja celu. Dron poradzi sobie w każdej roli bez problemu.

Tym razem misja była typowo bojowa. Operator drona dostrzegł rosyjskiego żołdaka. Z kolei pozostawiony sam sobie Rosjanin, bronił się jak mógł. Traf chciał, że w zasięgu ręki znalazł kawałek plastiku lub ceramiki. Na filmie widzimy, jak stara się "kamuflować" kawałkiem połyskującego materiału i zmylić operatora.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężne uderzenie w konwój. Pojazdy Rosjan wybuchały jeden po drugim

Rosyjskiego żołdak zawzięcie walczył o życie. Na początku materiału zdaje się, że operator drona prowadzi misję rozpoznawczą. Mimo płaskiego i odkrytego terenu nie widać śladu obecności wroga. Jednak zmieniając kąt natarcia, okazało się, że zdesperowany i zakamuflowany Rosjanin nie zdążył w porę przesunąć "osłony", którą trzymał nad głową.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wideo nie jest idealnej jakości. Można tylko snuć domysły, co znalazł żołdak, by uniknąć wykrycia. Zdaje się, że to kawałek plastiku. Kiedy dron jest już kilka metrów od celu i obraz staje się wyraźniejszy, można zgadywać, czy to nie przypadkiem brodzik, umywalka albo kawałek wanny.

Mimo wyjątkowej pomysłowości, Rosjanin nie miał najmniejszych szans. Operator drona nieubłaganie zbliżał się, ominął osłonę i dosięgnął celu.

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy podczas wojny zginęło już 424 980 rosyjskich żołnierzy. Ponadto wojska ukraińskie wyeliminowały 6739 czołgów i prawie 13 tys. pojazdów opancerzonych. Straty okupantów rosną każdego dnia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić