aktualizacja 

Rosjanin w Krakowie. "Pierwszy raz widzę"

Mieszkający w Gdańsku Rosjanin Wiaczesław Zarucki często podróżuje po Polsce. Wszystko dokumentuje, a później udostępnia w formie filmików. Ostatnio przyjechał do Krakowa i był bardzo zaskoczony. "Nigdy wcześniej nie widziałem takiego miasta" - mówił.

Rosjanin w Krakowie. "Pierwszy raz widzę"
YouTuber pokazał swoją wycieczkę do Krakowa. (YouTube)

Wiaczesław Zarucki jest jeszcze przed wojną uciekł z Rosji i zamieszkał w Gdańsku. Wraz ze swoją żoną podróżują po Polsce, co pokazują później we vlogach publikowanych w serwisie YouTube.

Rosjanin w Krakowie

Tym razem youtuber wybrał się do Krakowa i od razu zaznaczył, że była to jego pierwsza wizyta w tym miejscu.

Już na wstępnie Zaurucki zauważył jak bardzo wyróżnia się Kraków. Wszędzie było o wiele więcej ludzi niż jest w Gdańsku. Można było poczuć także klimat "prawdziwego dużego miasta".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Magdalena Boczarska o synku. Mówi o trudach macierzyństwa. "To najtrudniejsze wyzwanie, jakie postawiło przede mną życie"

Rosjanin powiedział, że części budynków wygląda jak z Sankt Petersburga. Wszystko mu się jednak bardzo podobało i sprawiło ogromne wrażenie.

Wszystko nam się tutaj podoba i stare miasto w Krakowie to najpiękniejsze miasto, w którym byliśmy - powiedział.

Rosjanin powiedział, że ma do Krakowa sentyment. Jeszcze przed wybuchem wojny i wyjazdem z Rosji zawsze chciał mieszkać w Krakowie.

Stamtąd pochodził jego pradziadek, co sprawiło, że zawsze bardzo interesował się tym miastem.

Kraków to taka prawdziwa Europa. Wielkie budynki, wielki plac i wszystko jest wielkie. Bardzo ciekawe i ładne. Pierwszy raz widzę takie miasto - dodał.

To, co mocno zaskoczyło Rosjanina to widok ludzi siedzących na schodach lub na ziemi. Dodał, że nigdy nie przyzwyczai się także graffiti na ścianach budynków. Jednak pomimo to, całe miasto wywarło na nim bardzo pozytywne wrażenie.

Nie mogłem nie czuć wdzięczności za wszystkie niesamowite doświadczenia, które miałem podczas pobytu tutaj. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Od zapierających dech w piersiach zabytków po tętniące życiem wydarzenia kulturalne - powiedział.
Zobacz także: Rosjanin odwiedzający Kraków po raz pierwszy. Pierwsza reakcja.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić