Rosjanka zatrzymana w Jekaterynburgu. Miała pomagać Ukrainie

33-letnia kobieta, która posiada obywatelstwo amerykańskie i rosyjskie, została oskarżona o zdradę stanu w Jekaterynburgu. Ustalono, że przed wizytą w Rosji brała udział w antykremlowskich/proukraińskich zgromadzeniach publicznych w Los Angeles, gdzie mieszka.

Rosjanka zatrzymana w Jekaterynburgu. Miała pomagać Ukrainie
Rosjanka zatrzymana w Jekaterynburgu. Miała pomagać Ukrainie (X)

Jak poinformowała we wtorek Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa, 33-letnia kobieta mieszkająca w Los Angeles, ale posiadająca podwójne obywatelstwo amerykańskie i rosyjskie, została aresztowana pod zarzutem zdrady stanu w Jekaterynburgu.

Według FSB kobieta zaczęła zbierać pieniądze dla ukraińskiego wojska w lutym 2022 roku. Agencja podała również, że brała udział w wielu proukraińskich wiecach protestacyjnych w USA. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ​​kobieta została umieszczona w areszcie tymczasowym.

Jak podaje portal Mediazona, kobieta nazywa się Ksenia Karelina. Z jej strony na Facebooku wynika, że ​​uczęszczała do szkoły średniej w Jekaterynburgu, a następnie rozpoczęła studia na Uralskim Uniwersytecie Federalnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Samolot idealny". Nowe wzmocnienie Ukrainy

Pod koniec 2021 roku napisała na VKontakte, że otrzymała obywatelstwo amerykańskie. W wywiadzie udzielonym w 2023 roku powiedziała, że ​​wyszła za mąż za obywatela amerykańskiego.

Nagranie z jej zatrzymania pojawiło się w mediach społecznościowych. Widzimy na nim kobietę w kajdankach, która najpierw odprowadzana jest do samochodu, a potem jest w sądzie, a na końcu trafia do aresztu. Media nie ujawniły jednak na jakiś 33-latka została aresztowana.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukraińcy wychwytują szpiegów

Kilka dni temu Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała rosyjskiego agenta zamieszanego w przygotowywanie ataków na kolej i szpitale wojskowe w obwodzie czerkaskim. Kilka dni wcześniej SBU zatrzymała mężczyznę z Charkowa, który tropił obronę przeciwlotniczą armii Ukrainy.

Pierwszy z nich identyfikował stacje kolejowe, zajmujące się transportem sprzętu wojskowego na front, zbierał współrzędne ukraińskich magazynów z bronią, a także gromadził informacje o lokalizacji szpitali wojskowych, w których leczeni są żołnierze SZU.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić