Piotr Kalsztyn| 

Rosjanki publikują wyzywające zdjęcia. To ich protest przeciwko brutalnemu morderstwu

46
Podziel się:
1/8

Rosyjskie kobiety mówią "stop"

Rosyjskie kobiety mówią "stop"
(Instagram.com, dariatommi)
0
0

Społeczeństwo w Rosji jest wstrząśnięte brutalnym zabójstwem Tatiany Strakowej. Kobieta została przed śmiercią zgwałcona przez swojego byłego chłopaka - informuje Daily Mail. Wśród komentarzy o jej morderstwie pojawiły się sugestie, że dziewczyna "sprowokowała zabójcę" publikując w sieci odważne zdjęcia. Kobiety i dziewczyny z różnych stron Rosji nie chciały zgodzić się na takie stawianie sprawy. W ramach protestu i solidarności z zamordowaną umieszczają w mediach społecznościowych wyzywające zdjęcia opatrując je hasztagiem #этонеповодубить (to nie powód, by zabić). W podpisach fotografii informują też, że seksowne obrazy nie stanowią pozwolenia na współżycie.

2/8

Bulwersująca zbrodnia

0
0

Tatiana Strakowa w chwili śmierci miała zaledwie 19-lat. Została zamordowana po tym, jak odmówiła Artemowi Iszakowi seksu. Gdy umierała oprawca wykorzystał ją seksualnie. Mężczyzna opisał swoje czyny w sieci i popełnił samobójstwo.

3/8

Internauci byli bezwzględni

0
0

Morderca przyznał, że to właśnie odmowa współżycia skłoniła go do zabójstwa. W internecie pojawiła się fala komentarzy, że dziewczyna sama sprowokowała byłego chłopaka. Podobne opinie padały zarówno ze strony mężczyźni, jak i kobiet. Niektórzy mówili o zabitej dziewczynie jako o "prostytutce".

4/8

Rosjanki zareagowały szybko

0
0

Komentarze wywołały reakcję wielu młodych kobiet. Setki Rosjanek pokazują się w sieci w wyzywających pozach. - Czy i mnie powinni zabić? - pytają kolejne.

5/8

Ofiarami tylko kobiety

0
0

Jedna z internautek pyta retorycznie: dlaczego nagi mężczyzna nie prowokuje do gwałtu? Dodaje, że akcja ma pokazać, że pod ubraniami wszyscy ludzie są tacy sami. Nagie ciało nie może być powodem do agresywnych zachowań.

6/8

Nie pierwszy taki przypadek

0
0

Uczestniczki akcji przypominają, że oskarżycielskie komentarze obwiniające ofiarę za jej własną śmierć pojawiają się za każdym razem, gdy media informują o zgwałconej kobiecie. Kobiety mają dość sytuacji, że do głosu dochodzą ludzie broniący morderców i gwałcicieli. Ich zdaniem zachęca się kolejne osoby do tego typu zbrodni.

7/8

Rosjanki sądzą, że społeczeństwo ma problem

0
0

Kobiety wrzucający swoje zdjęcia w akcie protestu podkreślają, że "obwiniająca ofiarę" reakcja społeczeństwa jest "najbardziej obrzydliwą", jaka mogła się pojawić. - Nie mogę uwierzyć, że żyję w tym samym kraju, co osoby usprawiedliwiające morderstwo - mówi autorka jednego z półnagich zdjęć.

8/8

Media dokładają swoje

0
0

W komentarzu pod kolejnym zdjęciem czytamy, że "tylko potwory mogą sympatyzować z oprawcą". Niektóre kobiety cytują z oburzeniem nagłówki z rosyjskich mediów. Je także obwiniają o stworzenie narracji o "odrzuconej miłości".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić