Rosyjscy piloci błagają o litość. "Tylko wykonywaliśmy rozkazy"

Rosyjscy piloci zostali sfilmowani przez ukraińskie wojsko pośrodku pola. Zakrwawieni mężczyźni, których samoloty najprawdopodobniej zostały zestrzelone nad ukraińskim miastem Czernihów, klęczą i tłumaczą się słowami: "Tylko wykonywaliśmy rozkazy".

Rosyjscy piloci błagają o litość. "Tylko wykonywaliśmy rozkazy"
Rosyjscy piloci błagają o litość: "Tylko wykonywaliśmy rozkazy" (Daily Mail, Twitter)

Rosyjscy piloci zostali schwytani przez ukraińskie wojsko. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać ich twarze i słychać tłumaczenia. "Tylko wykonywaliśmy rozkazy" - mówi jeden z nich. Jak podaje "Daily Mail", piloci najprawdopodobniej katapultowali się z samolotu Su-30 nad miastem Czernihów.

W sobotę, 5 marca, rosyjskie siły powietrzne miały zestrzelić aż osiem samolotów. Przypomnijmy, że tego samego dnia ukraińskiej armii udało się trafić rosyjski myśliwiec Su-25. Zdążył się z niego ewakuować pilot, dowódca 1. Eskadry Lotniczej 47. Pułku Lotnictwa Bombowego, weteran z Syrii. Okazuje się, że to nie jedyny ocalały.

Na liście strat znalazł się wielozadaniowy samolot bojowy Su-30, o czym informuje "Daily Mail". Jego piloci mieli zdążyć się ewakuować, a nagranie, na którym widać zakrwawionych wojskowych w pomarańczowych kombinezonach, obiegło sieć.

Udostępniony film pokazuje pilota zestrzelonego rosyjskiego samolotu. Mężczyzna klęczy z rękami za głową i odpowiada na pytania zadawane przez ukraińskiego żołnierza. Padają m.in. słowa: "My tylko wykonywaliśmy rozkazy".

Z innych nagrań i wpisów w sieci wynika, że piloci, którzy wpadli w ręce Ukraińców, to Golovansky, Alexey Sergeevich i Kozlov Alexey Igorevich. Na opublikowanym wideo widać, jak klęczą z zasłoniętymi oczami, odpowiadając na zadawane im pytania. Filmy, które obiegły media społecznościowe, załączamy poniżej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Rosyjska dezinformacja w polskim internecie? "Chodzi o chaos i zamieszanie"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić