o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Rosyjscy youtuberzy wkręcili Andrzeja Dudę. MSZ wyciąga konsekwencje

16
Podziel się

Internet obiegło nagranie z rozmowy Andrzeja Dudy i dwóch rosyjskich youtuberów, którzy podali się za sekretarza generalnego ONZ. W związku z tym incydentem Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o odwołaniu dwóch dyplomatów.

Rosyjscy youtuberzy wkręcili Andrzeja Dudę. MSZ wyciąga konsekwencje
Andrzej Duda został wkręcony przez rosyjskich youtuberów (Getty Images)
bEgPbAXV

MSZ przekazało, że "podjęto działania mające na celu wyjaśnienie sprawy". Resort poinformował, że dwóch pracowników Stałego Przedstawicielstwa RP przy ONZ w Nowym Jorku zostało odwołanych z placówki.

W związku z prowokacją telefoniczną osób podszywających się pod Sekretarza Generalnego ONZ, wymierzoną w Prezydenta RP Andrzeja Dudę, Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że w zakresie kompetencji resortu dyplomacji podjęto działania mające na celu wyjaśnienie sprawy - napisało MSZ w komunikacie.
W ich następstwie, wobec dwóch pracowników Stałego Przedstawicielstwa RP przy ONZ w Nowym Jorku wyciągnięto konsekwencje służbowe. Zostali oni odwołani z placówki ze skutkiem natychmiastowym. Z uwagi na charakter sprawy Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie udziela szczegółowych informacji - podkreślono w komunikacie.
bEgPbAXX

Rosyjscy youtuberzy dodzwonili się do Andrzeja Dudy i podszyli się pod sekretarza generalnego ONZ António Guterresa. Nagranie z 11-minutowej rozmowy trafiło do sieci.

Rosjanie gratulowali Andrzejowi Dudzie wygranych wyborów. Pytali również o sytuację związaną z koronawirusem i doprowadzili prezydenta do stwierdzenia, że do Polski mógł on trafić przez Ukrainę. Fałszywy sekretarz generalny ONZ poruszał także m.in. temat dyskryminacji osób LGBT i pomników Armii Czerwonej w Polsce.

bEgPbAYd

Youtuberzy, którzy wkręcili Andrzeja Dudę, to Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoljarow. Polski prezydent nie jest pierwszą ofiarą ich żartów. Wcześniej w ten sam sposób oszukali m.in. Borisa Johnsona, Emmanuela Macrona i księcia Harry'ego.

Zobacz także: Andrzej Duda rozmawia po angielsku. To wideo jest hitem. Ekspertka komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgPbAYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
gosc
5 miesięcy temu
Natalia Bogucka-jesli nie masz nic do napisania,poprostu idz na spacer i sie przewietrz,ten artykol jest z ubieglego roku ,po co powtarzac ciagle to samo,a moze lubisz mieszac miedzy ludzmi?
Don Kaczor
11 miesięcy temu
Nareszcie znalazł kompana do rozmowy bo każdy na niego leje buhehehe
Ello
11 miesięcy temu
Winny jest tylko widocznie telefon prezydenta bo gdyby nie zadzwonił nie było by sprawy...
bEgPbAYz
nick
11 miesięcy temu
Goście są ok bo nawet Macrona wkręcili i prezydenta Turcji
Ekonomista
11 miesięcy temu
A dlaczego nie odwołają PAD, który dość, że się kompromituje na cały świat pod względem wiedzy, a nie mówiąc już o jego zasobie wiedzy w zakresie znajomości języka angielskiego. Nie jest chyba prawdą jak PAD mówił "ja się uczę,........, ja się ciągle uczę", bo tego po prostu nie widać, albo uczy się tylko pychy i braku jakiegokolwiek szacunku do polskiego narodu.
bajabongo
11 miesięcy temu
Obustronne łamane angielszczyzny.
Beka
11 miesięcy temu
A gdzie ten wasz rafael😁
Rafal
11 miesięcy temu
Wiecie gdzie ja jestem
Rafal😃
11 miesięcy temu
Kto zgadnie gdzie ja teraz jestem
Rafal
11 miesięcy temu
A gdzie ja jestem😯
Emo
11 miesięcy temu
Zabić! Jak można tak szydzić z wielkiego przywódcy narodu?! To nasz wielki wódz musimy go beonigc!
gość
11 miesięcy temu
Wreszcie ktoś chciał z nim rozmawiać, to [pojechał równo! :)))
Ala
11 miesięcy temu
Ciekawe co im podpisał.
bEgPbAYr
max1
11 miesięcy temu
jak ON pięknie "dukał po angielsku" cud miód, że mamy tak wykształconego prezydenta. Modlę się do maryjki aby MU pomógł opanować wrogi język !!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić