Rosyjski reporter szuka ludzi w Londynie. Niebywałe, jaki ma cel

Podziel się:

To już zakrawa o kuriozum. Reporter kanału telewizyjnego "Moskwa 24" szuka ludzi w Londynie, aby opowiedzieli, jak cierpi Europa bez rosyjskiego gazu.

Rosyjski reporter szuka ludzi w Londynie. Niebywałe, jaki ma cel
Rosyjski reporter szuka wsparcia w Londynie. Poszło o gaz (Adobe Stock)

Sprawcą całego zamieszania jest Aleksander Wojnow, który studiuje dziennikarstwo na Moskiewskim Uniwersytecie Finansowo-Prawnym MFLA. Jest także reporterem kanału telewizyjnego "Moskwa 24". Jego najnowszą misją szukanie ludzi w Londynie, aby opowiedzieli jak Europa cierpi bez rosyjskiego gazu. Ogłoszenie pojawiło się m.in. na grupie Rosjanie w Londynie.

Jego zadanie to prawdziwe "mission imposible", gdyż rosyjska propaganda jest mało skuteczna w rozwiniętych państwach w Europie. Do ludzi, nawet pochodzących z Rosji, dochodzą dramatyczne obrazki z Buchy, Irpienia czy Mariupola.

Szukam osób mieszkających w Londynie, które posiadają własny dom, mieszkanie, lub wynajmują nieruchomość i opowiedziałyby, jak wzrosły ceny oraz generalnie jak wygląda sytuacja z gazem w Europie. Rozmowa potrwa 5 minut i nie będzie transmitowana na żywo - czytamy w ogłoszeniu.

W komentarzach ludzie nie zostawiają suchej nitki na Wojnowie. "Niech "dobrzy ludzie" opowiedzą im, jak żyją w Mariupolu po tym, jak rosyjska szumowina weszła do miasta" - podkreśla Andrij.

Obywatel Wielkiej Brytanii zwrócił natomiast uwagę, że ten kraj ma zupełnie inną mentalność niż Rosja i każda taka próba zmiany światopoglądu skazana jest na niepowodzenie.

Nie sądzę, aby Rosja rozumie brytyjską odporność. Jeśli dojdzie do nacisku, będziemy kąpać się w zimnej wodzie i gotować na otwartym ogniu, zanim damy terrorystycznemu państwu jakąkolwiek satysfakcję - podkreśla internauta.

Polska nie chce rosyjskiego gazu

Jednym z krajów, który zrezygnuje z rosyjskiego gazu jest Polska. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że nasz kraj zrezygnuje z zakupów rosyjskiej ropy do końca tego roku. W tym terminie zakończy się też import gazu ziemnego. Już teraz zaprzestaniemy sprowadzać ze wschodu węgiel.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Rząd pomoże kredytobiorcom? Leszczyna ostro o projekcie Morawieckiego
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić