Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Rosyjski żołnierz do matki: "Musimy zabić wszystkich: dzieci, kobiety"

Podziel się:

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała kolejne wstrząsające nagranie. Słyszymy rosyjskiego żołnierza, który rozmawia z matką. Mówi o Ukrainie, którą "trzeba zmieść z powierzchni Ziemi". Słowa wojskowego dają do myślenia.

Rosyjski żołnierz do matki: "Musimy zabić wszystkich: dzieci, kobiety"
Zdjęcie poglądowe przedstawia cmentarz w Buczy (GETTY, 2022 Anadolu Agency)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała wstrząsające nagranie. To przechwycona rozmowa syna z matką. Rosyjski żołnierz mówi o "zmieceniu Ukrainy z powierzchni Ziemi". Jak podaje SBU, "Rosja rekrutuje do swojej armii zwolenników nazizmu".

Gdy rosyjska propaganda mówi, że Rosja "wyzwala" Ukrainę od nazistów, sami okupanci rekrutują ich do swoich sił - piszą ukraińskie służby.

Z wpisu dowiadujemy się, co rosyjski żołnierz Ivan Klimenko sądzi o Ukrainie. W rozmowie z matką wyznał, że jego zdaniem ten kraj nie powinien istnieć. - Musimy zabić wszystkich: zarówno dzieci, jak i kobiety. Wszystkich, jak leci - mówi matce Rosjanin.

Cała Ukraina powinna być po prostu zmieciona z powierzchni ziemi, aż po Lwów. Tak, aby tego kraju nie było na mapie. Trzeba ich wymazać z ziemi - dodaje żołnierz.

Jak podaje SBU, mężczyzna ma kilka kont w mediach społecznościowych. Niektóre z nich są podpisane fałszywymi nazwiskami. - Jest to powszechna praktyka wśród rosyjskich wojskowych, którym zaleca się "nie wychodzić na światło dzienne" w sieci - informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Wśród zamieszczonych postów znalazło się jego zdjęcie w mundurze wojskowym oraz zdjęcie z symbolami nazistowskimi. Służy w Gwardyjskiej Tamańskiej Dywizji Zmechanizowanej, która jest uznawana za oddział sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Rosyjscy żołnierze są bezwzględni wobec ludności cywilnej w Ukrainie. Jak donoszą organizacje humanitarne i władze Ukrainy, każdego dnia dochodzi do gwałtów oraz innych zbrodni wojennych. Jednym z symboli rosyjskiej brutalności jest miejscowość Bucza, gdzie żołnierze Putina dokonali masakry.

Zobacz także: WP News - wydanie z 28 kwietnia 2022 roku
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić