Marcin Lewicki| 

Rosyjskich żołnierzy nie stać na utrzymanie rodzin. Zwracają się do Putina

Problemów armii rosyjskiej ciąg dalszy. Poborowi i żołnierze zawodowi praktycznie od początku wojny narzekali na mizerną jakość uzbrojenia i chaos w jednostkach. Do tego dochodzą kłopoty finansowe. Jak wynika z filmiku, który trafił do sieci, armia przestała płacić niektórym żołnierzom.

Rosyjskich żołnierzy nie stać na utrzymanie rodzin. Zwracają się do Putina
Rosyjscy żołnierze nie otrzymali pieniędzy za służbę wojskową (Getty Images, Twitter)

Na Twitterze i Telegrami znajdziemy nagranie, które przygotowali żołnierze kontraktowi z obwodu orenburskiego. Twierdzą, że pojechali na wojnę, aby "bronić ojczyzny", jednak nie otrzymali zapłaty za swoją "pracę".

Teraz wojskowi skarżą się, że nie mają już żadnych pieniędzy i nie stać ich na utrzymanie swoich rodzin. Są na granicy wytrzymałości.

Jesteśmy doświadczonymi żołnierzami, którzy mają ponad 45 lat. Przybyliśmy bronić naszej ojczyzny. Zwracamy się do wszystkich obywateli, rządu, a nawet prezydenta Rosji. Pochodzimy z najbogatszego regionu kraju, mamy ropę i gaz. Nie mamy jednak pieniędzy, aby zapłacić wojskowym - mówi jeden z nagranych żołnierzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Planowano zamach. "Bedą starać się wyeliminować Zełenskiego"

Dalej mężczyzna dodaje, że "zebrani za nim wojskowi mają dzieci, mają domy", a teraz nie mają środków, aby zapłacić rachunki za gaz, prąd czy wodę.

Warto podkreślić, że żołnierz nie bawi się w dyplomację. Wprost oskarża gubernatora swojego obwodu - Denisa Paslera - o działania przeciwko wojsku.

Dlaczego nie mamy pieniędzy? Bo nasz gubernator uważa, że przydadzą się one mu bardziej niż nam. Pytam więc wszystkich: czy wiecie, że niedługo są wybory? Nie będziemy już chcieli tego człowieka w naszym regionie. Wszyscy żołnierze mnie wesprą - stanowczo informuje nagrany wojskowy.

Dodajmy, że na nagraniu widać posępne twarze pozostałych żołnierzy, licznie zebranych przy żołnierzu, który pełni rolę narratora.

To kolejne problemy sił rosyjskich w ostatnich tygodniach. Nie tak dawno siły zbrojne Ukrainy informowały, że tamtejszym żołnierzom brakuje m.in. wody pitnej, a liczba infekcji jelitowych znacznie wzrasta.

Trwa ładowanie wpisu:telegram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić