Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Rozszerzenia Google Chrome. Jeśli masz któreś z tej listy, natychmiast usuń

24

Użytkownicy Google Chrome powinni jak najszybciej sprawdzić, jakie zainstalowali rozszerzenia do swoich przeglądarek i usunąć te potencjalnie groźne. W sieci pojawiły się ostrzeżenia o poważnym zagrożeniu.

Groźne rozszerzenia Google Chrome. Lepiej usuń
Groźne rozszerzenia Google Chrome. Lepiej usuń (Getty Images)

Na liście stworzonej przez ekspertów bezpieczeństwa z firm PhishFort i MyCrypto znalazło się 49 rozszerzeń Google Chrome. Wszystkie mogą umożliwić hakerom dostęp do wrażliwych danych użytkownika, który z nich korzysta.

Na liście znalazły się głównie narzędzia finansowe. W teorii miały pomagać i ułatwiać działania związane z finansami. W praktyce jednak służyły hakerom do wykradania poufnych i wrażliwych danych. M.in. mogli wykradać hasła lub kody uwierzytelniające transakcje oraz kody służące do zmiany haseł.

Większość z nich była dostępna w lutym i marcu. Częściowo zniknęły z Google Chrome już w kwietniu, ale dotyczy to tylko możliwości pobrania. Rozszerzenia mogą być aktywne u setek tysięcy użytkowników. Fałszywe wtyczki podszywały się pod popularne aplikacje, z których korzystają miliony na całym świecie.

Rozszerzenia Google Chrome. Lista aplikacji pod które podszywali się hakerzy

  • Ledger
  • MyEtherWallet
  • Trezor
  • Electrum
  • KeepKey
  • Jaxx

Co zrobić jeśli jesteś użytkownikiem jednej z tych aplikacji? Google radzi, by odinstalować rozszerzenie z Google Chrome i zainstalować je ponownie. Fałszywe oprogramowanie nie jest już dostępne, więc tak zniwelujesz ryzyko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić