oprac. Robert Czykiel| 

Rusza produkcja PlayStation 5. W czwartek pierwszy pokaz gier na PS5

1

Gracze z niecierpliwością czekają na czwartek 11 czerwca. Wtedy odbędzie się oficjalny pokaz Sony. Spekuluje się, że zobaczymy gry na PlayStation 5, ale niewykluczone, że w końcu zaprezentowana zostanie także konsola.

Rusza produkcja PlayStation 5. W czwartek pierwszy pokaz gier na PS5
W czwartek pokaz PlayStation 5 (Materiały prasowe)

Dziewiąta generacja konsol nadchodzi wielkimi krokami. Znowu bitwę o serca graczy stoczą Sony i Microsoft. Japończycy szykują PlayStation 5, a Amerykanie pracują nad Xbox Series X. Na razie niewiele wiemy na ich temat.

PlayStation 5. W czwartek pokaz

Kilka tygodni temu Sony zaprezentowało pada do PlayStation 5. Potem jeszcze była wirtualna konferencja, na której przedstawiono kilka szczegółów technicznych. Gracze z całego świata jednak czekają na oficjalną cenę, wygląd konsoli oraz gry, które będą dostępne na premierę.

W ubiegłym tygodniu miał się odbyć internetowy pokaz PS5, którego szczegóły są owiane tajemnicą. Wydarzenie jednak odwołano z powodu protestów w USA po śmierci George'a Floyda. Już wiadomo, że pokaz odbędzie się w czwartek 11 czerwca o godzinie 22 czasu polskiego.

Zobacz także: 10 najlepszych gier, w które zagrasz tylko na PS4

Transmisja na żywo zostanie przeprowadzona za pośrednictwem platform Twitch i YouTube. Co zobaczą gracze? Nieoficjalnie mówi się, że zostaną pokazane pierwsze gry, które trafią na PlayStation 5. Wszyscy jednak po cichu liczą, że w końcu zostanie także zaprezentowana sama konsola.

PlayStation 5. Ruszyła produkcja?

Premiera PS5 na razie jest zaplanowana na koniec roku. Co ciekawe, azjatyckie media donoszą, że jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się produkcja konsoli. To z kolei zwiększa szanse na to, że zobaczymy ją podczas czwartkowego pokazu.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić