aktualizacja 

Ruszył proces Romana Polańskiego. Oskarżyła go znana aktorka

50

We wtorek, 5 marca 2024 roku w sądzie w Paryżu rozpoczął się proces przeciwko Romanowi Polańskiemu. Wytoczyła go angielska aktorka Charlotte Lewis, która lata temu jako nastolatka zagrała w jego filmie pt. "Piraci". 56-letnia kobieta oskarża 90-latka o to, że w 1983 roku wykorzystał ją seksualnie.

Ruszył proces Romana Polańskiego. Oskarżyła go znana aktorka
W Paryżu ruszył proces Romana Polańskiego. Oskarżyła go znana aktorka. Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images, FOC KAN©)

Przypomnijmy. W 2010 roku Charlotte Lewis zdecydowała się publicznie oskarżyć reżysera Romana Polańskiego o to, że mężczyzna zgwałcił ją w 1983 roku w trakcie przesłuchań do filmu "Piraci". Lewis miała wówczas zaledwie 16 lat. Rzekomo stało się to na trzy lata przed tym, jak odbyła się premiera "Piratów", w którym kobieta ostatecznie zagrała.

W 2019 roku Polański w specjalnym wywiadzie dla magazynu "Paris Match", wyznał, że te oskarżenia Lewis są daleko nieprawdziwe. Nazwał je "ohydnymi kłamstwami". Przytoczył nawet wtedy słowa aktorki, jakie - jego zdaniem - wypowiedziała ona na łamach "News of the World". - Byłam nim zafascynowała. Chciałam być jego kochanką - cytował kobietę.

Ruszył proces Romana Polańskiego. Oskarżyła go znana aktorka

To mocno rozjuszyło Charlotte Lewis, która jasno stwierdziła, że cytat, jakim reżyser się posłużył jest fałszywy. Wytoczyła mu proces o zniesławienie i kwestionowanie prawdziwości jej oskarżeń. Pozew został złożony w marcu 2020 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Roman Polański nagrodzony w Łodzi. Rektor Szkoły Filmowej zareagował emocjonalnie

Proces sądowy Romana Polańskiego w tej sprawie rozpoczął się we wtorek, 5 marca br. Jak pisze teraz brytyjski "Daily Mail", 90-latek nie pojawił się na sali rozpraw.

Nie zabrakło tam natomiast Charlotte Lewis. - Jestem zaskoczona, że ​​nie chce stanąć przede mną (twarzą w twarz). Będę w sądzie, nie boję się. Skoro jest taki pewien, że kłamię, to dlaczego nigdy nie pozwał mnie o zniesławienie? - mówiła dziennikarzom Lewis, co cytuje "Daily Mail".

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić