Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Rydzyk otrzymał nokautujący cios. Radio Maryja na deskach

159
Podziel się

Kolejna kanadyjska stacja zrywa współpracę z Radiem Maryja. Tym razem zdecydowała się na to radiostacja 810 CKJS z Winnipeg. Powodem było szerzenie treści homofobicznych i antysemickich w programach toruńskiej rozgłośni.

Rydzyk otrzymał nokautujący cios. Radio Maryja na deskach
Kolejna kanadyjska stacja zakończyła współpracę z Radiem Maryja. (PAP)
bEJrxaAB

W niedzielę kanadyjska stacja 810 CKJS z Winnipeg po raz ostatni transmitowała audycję Radia Maryja. Dzień później poinformowano, że stacja należąca do grupy Evanov Radio zrywa współpracę z katolickim radiem z Torunia. Aktualnie stacji o. Tadeusza Rydzyka można słuchać tylko przez internet.

O sprawie informuje B'nai Brith - najstarsza nieprzerwanie działająca żydowska organizacja na świecie.

bEJrxaAD
W świetle problemów podniesionych w waszym liście, zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę z Radiem Maryja. Jesteśmy wrażliwi na problem antysemityzmu i dyskryminacji w Kanadzie i gdziekolwiek na świecie i rozumiemy rolę, jaką media mogą odgrywać - zarówno pozytywną, jak i negatywną - we wpływaniu na opinię publiczną - poinformowało Evanov Radio organizację B'nai Brith (cyt. "Gazeta Wyborcza").

Ważną rolę w zerwaniu umowy odegrał także polityk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk, który twierdzi, że o. Rydzyk głosi nienawiść. Podobna decyzja zapadła w grudniu ub.r., kiedy to umowę z Radiem Maryja zerwała stacja CJMR 1320, nadająca z Oakville pod Toronto.

Katolicka rozgłośnia z Torunia natychmiast odniosła się do decyzji. Radio Maryja przekazało, że zarzuty promowania treści szerzących nienawiść, antysemityzm i ksenofobię oraz podsycanie do nienawiści i dyskryminacji są głęboko nieprawdziwe.

bEJrxaAJ
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prognozy epidemiczne z Torunia? Komentarz ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJrxaBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(159)
Lukaku
4 miesiące temu
Wszystkie zachowania, które nie prowadzą do oddania datków na kościół w Toruniu, są dla tego Rydzyka niewłaściwe i nigdy nie powinny mieć miejsca, to oczywiste.
ANNA
7 miesięcy temu
BRAWO KANADA- MĄDRZY LUDZIE, SZKODA ŻE TAKICH W POLSCE NIE MAMY.
LEO31
7 miesięcy temu
Oby jak najszybciej ten "pseudoksiadz trafił do pojedynczej celi
bEJrxaBf
anty
7 miesięcy temu
no dyrektorku zacznij sie pakowac!
ela
7 miesięcy temu
Śmiechu warte chcą nas zagłuszyć w eterze ale my się nie damy to my ich zagłuszyły a czego się dziwić która jak zaraza rozprzestrzenia się najlepszym sposobem do walki i pokonania jest III Wojna Światowa aby przywrócić porządek spokój na całym Świecie
polonuska w C...
7 miesięcy temu
Ludzie kochani! Dzisiaj rano próbowałam złapać w eterze radio OJCA RYDZYKA i CISZA W ETERZE! Co to sie porobiło? Gdzie moje radyjko?
Doktor
7 miesięcy temu
Po ChRL obecnie Rosja bierze pod uwagę delegalizację loży bnai b. Kolejne kraje w Azji będą ścigać członków tej mafijnej organizacji.
Paweł
7 miesięcy temu
Rydzyk przed laty oszukał Polonię i to się mści.
wreszcie
7 miesięcy temu
prokurator zajmie sie krakowska mafia lawendowa, kiedy zajmie sie meczennikami rydzyka, mianowanymi przy oklaskach ministr...ow, a przede wszystkim rydzykiem
Juliusz
7 miesięcy temu
To zdjęcie objaśnia powiedzenie: Modli się pod figurą a ma diabła za skórą.
qqqq
7 miesięcy temu
B'nai B'rith i wszystko jasne, najbardziej przyjażnie nastawiona organizacja żydowska o zasięgu światowym w stosunku do innych nacji.
ateista
7 miesięcy temu
Teraz się modlę, aby za tym przykładem poszli inni ,ale on nie musi się martwić bo pis mu wszystko zrekompensuje , tam kasa idzie całym strumieniem, nasza kasa !!!!.
nauczyciel
7 miesięcy temu
Mam nadzieję, że wszystkie państwa tak zrobią z tą dziadowską radiostacją
bEJrxaAX
wierzę
7 miesięcy temu
To szatan. Przyjrzyjcie się mu. Popatrzcie w oczy. W nich widać zło.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić