o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Rydzyk przerywa milczenie. Ostrzega przed "wirusami zła"

1173
Podziel się

Ojciec Tadeusz Rydzyk w czwartkowym wywiadzie dla Radia Maryja ostrzegł Polaków przed "nadciągającymi ideologiami". Zdaniem duchownego mają one niszczyć naszą cywilizację. Dlatego szczególnie ważne ma być "umacnianie chrześcijańskiego ducha narodu".

Rydzyk przerywa milczenie. Ostrzega przed "wirusami zła"
Ojciec Tadeusz Rydzyk podkreślił, że należy bronić się przed "idącymi ideologiami" (PAP)
bECbXWJN

Ksiądz Tadeusz Rydzyk ocenił w rozmowie z reporterem Radia Maryja, że "nasza Ojczyzna jest ciągle raniona". Dodał również, że odpowiedzialne są za to globalizm i próby sterowania ludźmi. Problemem mają być także ataki na prawo naturalne oraz rodzinę.

Idą na nas nowe ideologie, które chcą zniszczyć chrześcijański świat i katolicką Polskę. (…) Nie możemy jednak zapominać, że to wiara w Chrystusa stworzyła naszą cywilizację i ma taką samą moc przemiany świata teraz, jak miała przez dwa tysiące lat – ocenił Rydzyk.
bECbXWJP

Ks. Tadeusz Rydzyk na temat aborcji. "Silna duchowość pomaga pokonać wirusy zła"

Ojciec Rydzyk odniósł się także do trwającej w Polsce dyskusji na temat aborcji. Podkreślił, że należy "umacniać chrześcijańskiego ducha narodu". Miłość do Pana Boga ma mieć zdaniem dyrektora Radia Maryja wielką moc zmieniania Polski.

Jeżeli będzie gorąca miłość do Boga, wtedy da się radę. I małżeństwa będą trwałe, i rodzina wytrzyma, i dzieci będą dobrze wychowane, i przede wszystkim będą się rodzić. Nikt nie będzie chciał ich zabijać przed narodzeniem, bo będzie je kochał – ocenił ojciec Rydzyk.

Ks. Tadeusz Rydzyk wyraźnie zaznaczył, że rozwiązaniem w sprawie aborcji nie są żadnego rodzaju "układy i kompromisy". Jedyną możliwością przezwyciężenia problemów ma być silna wiara. Zdaniem duchownego, to właśnie dzięki niej, ludzie mają nie poddawać się pokusom.

bECbXWJV
Jeśli silny jest człowiek duchowy, to da radę, nawet jak przyjdą najgroźniejsze wirusy zła – podkreślił.

Tadeusz Rydzyk o atakach medialnych. "Chcą nas zniszczyć"

Dyrektor Radia Maryja ocenił także, że wiele osób usiłuje atakować stację. Podkreślił, że ma na myśli ataki medialne, działania administracyjne oraz oszczerstwa i pomówienia wymierzone w radio. Zauważył, że to jednak nie zniechęca jego słuchaczy.

Rodzina Radia Maryja widzi, co się dzieje, rozumie mechanizmy propagandy, manipulacji i im się nie poddaje. Trzymamy się Pana Boga, Kościoła, Ojczyzny, a nasza jedność jest tego owocem. Modlimy się za nieprzyjaciół i wrogów. Trzeba pomagać ludziom poznać prawdę – stwierdził Tadeusz Rydzyk.
bECbXWJW

Obejrzyj także: Koronawirus w Polsce. Prognozy epidemiczne z Torunia? Komentarz ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECbXWKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1173)
Alicja
2 miesiące temu
Wierzę w Boga Chodzę do kościoła I żaden pan Rydzyk tego nie zmieni Módlmy się za tego człowieka
Katolicy tole...
2 miesiące temu
Panie Rydzyku Czy ty nie wiesz że Bóg kocha wszystkich Bez wyjątku. Zapomniałeś już o tym Nia czytasz Pisma Świętego
emeryt
3 miesiące temu
Mnichu ! to ty jesteś wirusem zła dla Polski ! ! !
bECbXWKr
Taka prawda
6 miesięcy temu
Zabawne, że o propagandzie bardzo często mówią najwięksi propagandziści od strony dykta-turki. A tak w ogóle to co ten człowiek robi nie ma absolutnie nic wspólnego z Bogiem. Wystarczyłoby tylko zmienić logo i ciuszki i mielibyśmy identyczny przekaz jak w jakimś Iranie czy Turcji. Religia to największe zło. Ogłupianie ludzi. Kto wierzy w Boga nie potrzebuje żadnych "znachorów".
kotek
6 miesięcy temu
juz slowo rydzyk to sama ideologia . czyli on potepia i krytykuje sam siebie . brawo . a mowi sie ze przez pomylke mozna powiedziec prawde .i zaczne tez wierzyc ze zwierzeta tez moga sie odezwac ludzkim glosem .
Gość
6 miesięcy temu
Nie macie jakiegoś antybiotyku na Rydzyka ,to największy wirus
stan
6 miesięcy temu
Powiązania polityki z kościołem Biblia przedstawia jako prostytucję za takie usługi się płaci, i to dlatego jest tak hojnie opłacana ''Jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, przyszedł i powiedział mi: „Chodź, pokażę ci, jak zostanie wykonany wyrok na wielkiej prostytutce, która siedzi nad wieloma wodami. Ziemscy królowie wdawali się z nią w niemoralne kontakty seksualne, a mieszkańcy ziemi upili się winem jej niemoralności''
Belzebub
6 miesięcy temu
Tadzio to mój ulubieniec.
Kaszub
6 miesięcy temu
Największym złem jest Rydzyk co okrada biednych i lekko upośledzonych ludzi.myslacy człowiek mu nie da żadnej kasy
Wierzący
6 miesięcy temu
Rydzyk kupił sutanę za chandel samochodami z Niemiec nie płacąc cła torunska obłuda
Gosc
6 miesięcy temu
Już dokładnie zniesmaczyło przynależność do Kościoła
Feliks
6 miesięcy temu
"Czy złoczyńca może ostrzegać przed złem,, KLANIAJA SIĘ CEGIEŁKI STOCZNIOWE.
Pitus
6 miesięcy temu
Ten człowiek wielokrotnie groził przykazaniami ,teraz znow nowa pandemia zla.Zlo było i będzie ale takich ludzi jak rydzyk powinni zamykac za oszustwa ,i bezborznictwo bo ten typ nie ma nic wspólnego z kościołem a co tu mówić o chrzescijanstwie
bECbXWKj
Winicjusz(5)
6 miesięcy temu
Biskup Napierała powiedział w TV Trwam: "To człowiek [ojciec Rydzyk], którego Bóg sobie wybrał i mu błogosławił. Dlatego też różne ataki na Ojca są chybione i nie dadzą rady".
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić