Rydzyk przerywa milczenie. Ostrzega przed "wirusami zła"

1494

Ojciec Tadeusz Rydzyk w czwartkowym wywiadzie dla Radia Maryja ostrzegł Polaków przed "nadciągającymi ideologiami". Zdaniem duchownego mają one niszczyć naszą cywilizację. Dlatego szczególnie ważne ma być "umacnianie chrześcijańskiego ducha narodu".

Rydzyk przerywa milczenie. Ostrzega przed "wirusami zła"
Ojciec Tadeusz Rydzyk podkreślił, że należy bronić się przed "idącymi ideologiami" (PAP)

Ksiądz Tadeusz Rydzyk ocenił w rozmowie z reporterem Radia Maryja, że "nasza Ojczyzna jest ciągle raniona". Dodał również, że odpowiedzialne są za to globalizm i próby sterowania ludźmi. Problemem mają być także ataki na prawo naturalne oraz rodzinę.

Idą na nas nowe ideologie, które chcą zniszczyć chrześcijański świat i katolicką Polskę. (…) Nie możemy jednak zapominać, że to wiara w Chrystusa stworzyła naszą cywilizację i ma taką samą moc przemiany świata teraz, jak miała przez dwa tysiące lat – ocenił Rydzyk.

Ks. Tadeusz Rydzyk na temat aborcji. "Silna duchowość pomaga pokonać wirusy zła"

Ojciec Rydzyk odniósł się także do trwającej w Polsce dyskusji na temat aborcji. Podkreślił, że należy "umacniać chrześcijańskiego ducha narodu". Miłość do Pana Boga ma mieć zdaniem dyrektora Radia Maryja wielką moc zmieniania Polski.

Jeżeli będzie gorąca miłość do Boga, wtedy da się radę. I małżeństwa będą trwałe, i rodzina wytrzyma, i dzieci będą dobrze wychowane, i przede wszystkim będą się rodzić. Nikt nie będzie chciał ich zabijać przed narodzeniem, bo będzie je kochał – ocenił ojciec Rydzyk.

Ks. Tadeusz Rydzyk wyraźnie zaznaczył, że rozwiązaniem w sprawie aborcji nie są żadnego rodzaju "układy i kompromisy". Jedyną możliwością przezwyciężenia problemów ma być silna wiara. Zdaniem duchownego, to właśnie dzięki niej, ludzie mają nie poddawać się pokusom.

Jeśli silny jest człowiek duchowy, to da radę, nawet jak przyjdą najgroźniejsze wirusy zła – podkreślił.

Tadeusz Rydzyk o atakach medialnych. "Chcą nas zniszczyć"

Dyrektor Radia Maryja ocenił także, że wiele osób usiłuje atakować stację. Podkreślił, że ma na myśli ataki medialne, działania administracyjne oraz oszczerstwa i pomówienia wymierzone w radio. Zauważył, że to jednak nie zniechęca jego słuchaczy.

Rodzina Radia Maryja widzi, co się dzieje, rozumie mechanizmy propagandy, manipulacji i im się nie poddaje. Trzymamy się Pana Boga, Kościoła, Ojczyzny, a nasza jedność jest tego owocem. Modlimy się za nieprzyjaciół i wrogów. Trzeba pomagać ludziom poznać prawdę – stwierdził Tadeusz Rydzyk.

Obejrzyj także: Koronawirus w Polsce. Prognozy epidemiczne z Torunia? Komentarz ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić