Rydzyk się zagotował. "Brak słów na bezwstyd"

1105

O. Tadeusz Rydzyk zabrał głos w sprawie ostatniej afery z udziałem papieża Jana Pawła II. "Uderzenie w św. Jana Pawła II jest uderzeniem w Pana Boga i w nas, Polaków, żeby wyrwać Pana Jezusa z naszych serc, a równocześnie zniszczyć Naród" - grzmiał redemptorysta w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Rydzyk się zagotował. "Brak słów na bezwstyd"
O. Tadeusz Rydzyk (PAP)

Wciąż nie milkną głosy na temat afery związanej z Janem Pawłem II. W niedzielę 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci papieża Polaka w całej Polsce odbyły się marsze papieskie.

Dyrektor Radia Maryja po raz kolejny postanowił odnieść się do reportażu Marcina Gutowskiego pt. "Franciszkańska 3", w którym przedstawiono tezę, że Karol Wojtyła miał wiedzieć o przypadkach molestowania dzieci przez księży, gdy był arcybiskupem krakowskim.

To jest potężny atak, widać, jak szatan nienawidzi Pana Boga. Bo uderzenie w św. Jana Pawła II jest uderzeniem w Pana Boga i w nas, Polaków, żeby wyrwać Pana Jezusa z naszych serc, a równocześnie zniszczyć Naród, który w swojej substancji jest Chrystusowy, Boży - grzmiał redemptorysta w rozmowie "Naszym Dziennikiem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lewica sprawdzi finanse o. Rydzyka. „Wyciąga i defrauduje pieniądze”

- Jeżeli zniszczy się Naród, to destrukcja pójdzie dalej, tak szatan buduje swoje królestwo. Gdy utracimy Pana Boga, w to miejsce wejdzie odwieczny kłamca i morderca człowieka od początku. O tym trzeba wiedzieć, mówić i głosić Miłość, która uszczęśliwia człowieka, a którą jest Pan Jezus - podkreślił Tadeusz Rydzyk.

Zdaniem zakonnika "obrzydliwe są kalumnie rzucane na św. Jana Pawła II, brak słów na bezwstyd tych ataków". - Ich celem jest odebrać dobre imię, uderzyć tak, żeby wzbudzić w ludziach szok, by odepchnęło ich od Ojca Świętego - zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

"Wiele rodzin jest duchowo chorych"

Toruński redemptorysta uważa, że w kształtowaniu opinii młodzieży na temat papieża Polaka ważną rolę odgrywają rodzice.

Ważni są tutaj rodzice, rodzina, a wiele rodzin jest duchowo chorych. Bardzo mocno pracują nad tym dobrze zorganizowane centrale antyewangelizacyjne. Ateistyczne strategie tworzone w różnych gabinetach przenoszone są potem przez uniwersytety, prawo, media i inne struktury (...) Nie chcę podawać żadnych nazwisk, ci ludzie są znani w świecie, tworzą wielkie ośrodki dysponujące potężnymi pieniędzmi - mówił Rydzyk w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Jak podkreśla dyrektor Radia Maryja, w sprawie afery z Janem Pawłem II "nie wolno stać z boku, milczeć". - Znamy powiedzenie, że do zwycięstwa zła wystarczy, żeby dobrzy ludzie nic nie robili. Atak na Pana Boga, na św. Jana Pawła II idzie crescendo, cały czas narastając. W historii Kościoła tak już bywało, że Kościół czasem się poddawał i ustępował. Wtedy przychodziły saecula obscura – wieki ciemne - wskazał.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić