Anna Jankowska| 

Ryszard Terlecki o wyborach prezydenckich 2020 i aferze w Trójce

6

Czy piosenkarze mogą śpiewać o Jarosławie Kaczyńskim? Dziennikarze postanowili zapytać o to Ryszarda Terleckiego. Wicemarszałek Sejmu odpowiadał również na pytania o wybory prezydenckie 2020.

Ryszard Terlecki o aferze w Trójce i wyborach
Ryszard Terlecki o aferze w Trójce i wyborach (PAP)

Nie cichną echa skandalu w radiowej Trójce. Piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika Staszewskiego zajęła pierwsze miejsce piątkowej "Listy przebojów" - według władz stacji stało się tak w wyniku fałszerstwa i manipulacji. W odpowiedzi na usunięcie listy kolejni dziennikarze składają rezygnacje, a niektórzy artyści bojkotują stację.

Afera w Trójce. Co na to Terlecki?

Dziennikarze zapytali wicemarszałka Sejmu oraz szefa klubu PiS, czy artyści mogą śpiewać o Jarosławie Kaczyńskim. Zapytany o to na sejmowym korytarzu Terlecki odpowiedział, że "Dobrze można śpiewać" i od razu dodał, że to był żart i w Polsce nie ma cenzury.

A co Ryszard Terlecki sądzi o samym Kaziku? Odpowiedź była równie zwięzła, co poprzednia: "Jakoś nie przepadam za nim". W utworze "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazik Staszewski komentuje sytuację z 10 kwietnia: prezes PiS odwiedził wówczas Powązki, gdy wszystkie cmentarze w kraju zostały zamknięte z powodu zagrożenia epidemicznego.

Wybory 2020. Kiedy poznamy datę?

Oczywiście chcielibyśmy, by wybory były 28 czerwca. Przyglądamy się. Tak jak w Senacie przyglądano się naszej ustawie, tak my się teraz przyglądamy uchwale PKW. Ale oczywiście ona jest całkowicie - moim zdaniem przynajmniej i zdaniem naszych ekspertów - prawidłowa i z pewnością będzie opublikowana – mówił Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski za Małgorzatę Kidawę-Błońską

Trzaskowski sobie źle radził, więc nie dziwię mu się, że próbuje teraz znaleźć jakieś koło ratunkowe i zająć się kampanią, zamiast zarządzaniem miastem – powiedział wicemarszałek Sejmu.

Zobacz też: Trójka i Kazik. Jarosław Gowin o aferze: "bezprecedensowe". Nie podoba mu się "stanowisko" Rady Mediów Narodowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić