Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Afera w "Trójce". Ujawniono treść SMS-a od dyrektora stacji. "Zróbcie coś z tym Kazikiem"

155
Podziel się:

Najwyższe władze radiowej Trójki wciąż usilnie próbują przekonać opinię publiczną, że ostatnie notowanie listy przebojów było efektem błędu oraz nie ma nic wspólnego z cenzurą. Opublikowana treść SMS-a od dyrektora stacji Tomasza Kowalczewskiego wskazuje jednak na zupełnie inny przebieg wydarzeń.

Afera w "Trójce" wciąż budzi sporo kontrowersji
Afera w "Trójce" wciąż budzi sporo kontrowersji (YouTube.com)

Przypomnijmy, że afera w Trójce rozpoczęła się od usunięcia z pierwszego miejsca listy przebojów utworu Kazika. Po tym zdarzeniu, z pracy w rozgłośni zrezygnowali przede wszystkim Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona oraz Marcin Kydryński. Władze "Trójki" w trakcie komunikacji z mediami próbują ratować swój wizerunek mówiąc o tym, że głosowanie nie odbyło się zgodnie z regulaminem, a piosenka Kazika nie była nominowana do listy przebojów.

Wśród wyjaśnień można jednak znaleźć bardzo dużą nieprawidłowość. W komunikatach można przeczytać jednocześnie dwa wykluczające się argumenty. Jeden z nich mówiący o tym, że piosenka Kazika nie była nominowana i nie można było na nią głosować, natomiast druga, że według oficjalnych wyników utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" powinien zająć czwarte miejsce.

Afera w Trójce. "Zróbcie coś z tym Kazikiem"

Nowe światło na całą sytuację rzuca list dziennikarza stacji Bartosza Gila do dyrektora stacji Tomasza Kowalczewskiego. Gil sugeruje, że podczas ostatniego notowania nie wydarzyło się nic wyjątkowego. "Wyjątkowe rzeczy zaczęły się dziać dopiero tuż po nim, czyli od Pańskiego telefonu do Piotra Metza z prośbą o - cytuję - zrobienie czegoś z tym Kazikiem".

Dyrektor stacji miał również wysłać SMS-a do Piotra Metza o 2 w nocy. Jego treść również została ujawniona. "Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie".

Skoro pojawiło się to w oświadczeniu Bartka Gila, to prawda - potwierdził dla press.pl Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(155)
zil
2 lata temu
To,że ranking ustawiał wszechmocny niedźwiedź to wszyscy wiedzą! Jakby nie miał za uszami, to by sam nie odszedł
zik
2 lata temu
Wysłuchałem tych gniotów Kazika i to nie jest utwór na pierwsze miejsce w rankingu! Umieszczenie go tam to dopiero polityczna zagrywka!Słabe!
wik
2 lata temu
Te pieśni kazika sa po prostu słabe,żenujące. Ani satyra,ani finezja! Dno!
Konstancja
2 lata temu
a biedaki i lemingi walczą o konstytucję i demokrację nie wiedzą że już dawno wszystko i wszystkich sprzedano .......
Emeryt
2 lata temu
Afery w Trójce zapoczątkował stan wojenny i jak zachowali się niektórzy dziennikarze w stosunku do kolegów ! Była też pani Jethon która zamieniła ją w sztab wyborczy "Bula" Komorowskiego !! Nikomu to nie przeszkadzało ! Swoją markę Trójka zbudowała za komuny kiedy konsekwentnie broniła się przed upolitycznieniu na antenie . Pomimo że komunistyczna agentura była wewnątrz (polecam trochę historii) i nacisków komuny zachowała twarz, oczywiście idąc na małe kompromisy. Teraz totalni w desperacji kreują nowe "afery" ! Ciekawe co dostali za umieszczenie przeciętnego żeby nie rzec "cieńkiego" dzieła Kazika, bo już wiadomo że listę wygrał ktoś inny ?
Paweł
2 lata temu
Myślę że to nie pierwszy raz w radio wszyscy wiedzą jak to leci. Udają wszyscy głupa bo tak się opłaca.
prawda
2 lata temu
Jak taki kicz Kazika miałby zająć pierwsze miejsce,ta polityczna piosenka na zamówienie nie powinna zaistnieć w Trójce.....
Polak.
2 lata temu
Coraz częściej można przeczytać w sieci, że we wszystkich spółkach skarbu państwa a nie tylko w mediach prowadzona jest inwigilacja. Pracownicy, których wypowiadają się negatywnie o ekipie rządzącej są zwalniani z pracy. Toż to dyktatura jak za komuny sowieckiej. Do tego to rozdawnictwo pieniędzy Polaków i notoryczne łamanie konstytucji i praw EU. Oby nie doszło do wojny domowej.
CK dezerterzy
2 lata temu
Szczerze , jak taki badziew miał ¹ pierwsze miejsce to lista przebojów powinna wogule zniknąć z eteru Chodziło tylko o politykę
Zaiste
2 lata temu
trzeba POniechać wszelkich działań na rzecz budowy Wielkiej Polski, trzeba wrócić pod pruski protektorat 'gdyż albowiem' horyzont umysłowy "polskiej" "elity" jest taki jak u folwarcznego ekonoma. A teraz to! AFERA na skalę widzialnego Wszechświata! Tłuste koty z Trujki POczuły się za mało głaskane
Gul
2 lata temu
Kowalczewski na taczkę. Won z Radia. Marek Marcin hirek powrót
Leszek
2 lata temu
Wolność Równość i Braterstwo .To już było i się skączyło .Dyktują co mamy myśleć mówić i słuchać.Jak nie chcemy to nas kupują straszą mamią .Oj oj co za kraj Brat Kurski z Bratem Kurskim po innych stronach stołu .Jedni Dobrzy są a inni be zależy po ktorej stronie stołu siedzi się .Boję się że już nigdy Polak nie wybaczy Polakowi że ma inne poglądy i wiarę .
gorycz
2 lata temu
Brońcie wolności internetu, bo pozostałe media są zawłaszczone przez bagno
Edi
2 lata temu
Nasz mały Kim dzong
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić