Rząd wprowadzi godzinę policyjną? Minister zdrowia nie pozostawił wątpliwości

135

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest zła. W związku z tym rząd wprowadza różne ograniczenia. Czy rozważane jest wdrożenie godziny policyjnej? Do tej sprawy odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rząd wprowadzi godzinę policyjną? Minister zdrowia nie pozostawił wątpliwości
Koronawirus w Polsce. Będzie godzina policyjna? (Getty Images)

Nikt nie ukrywa, że sytuacja w Polsce jest skomplikowana. W sobotę odnotowano aż 31 757 nowych zakażeń koronawirusem, co jasno pokazuje, że epidemia absolutnie nie hamuje.

Stan jest krytyczny. (...) Myślę, że wszyscy powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że to nie jest czas na to, aby myśleć o tym, żeby omijać obostrzenia - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski w RMF FM.

Czy może dojść do wprowadzenia godziny policyjnej na czas świąt wielkanocnych? - Jeżeli w najbliższym czasie dojdzie do przesilenia, to będziemy musieli rozważyć takie scenariusze - zaznaczył Niedzielski.

Źle dzieje się nie tylko w Polsce. Ze względu na duże wzrosty zakażeń koronawirusem godzinę policyjną wprowadzono już m.in. w Belgii, Francji, Hiszpanii czy we Włoszech.

Koronawirus w Polsce. Jeden region szczególnie dotknięty

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przekazał, w jakim rejonie Polski sytuacja jest wyjątkowo trudna.

Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze. Mamy bardzo trudną sytuację na Śląsku. Przygotowujemy plan relokacji pacjentów do tych regionów, gdzie dostępne są szpitalne łóżka - podkreślał.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić