o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Rząd zdecydował. Dyskoteki otwarte, cofnięto także inne obostrzenia

46
Podziel się

Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski wzięli udział we wspólnej konferencji prasowej. Premier oraz minister zdrowia poinformowali o zniesieniu kluczowych obostrzeń. Otwarto dyskoteki, zmianie uległy także limity m.in. w kościołach czy na targach.

Rząd zdecydował. Dyskoteki otwarte, cofnięto także inne obostrzenia
Rząd zdecydował się na cofnięcie niektórych obostrzeń, zwiększono także limity m.in. w kościołach (PAP, PAP/Radek Pietruszka)
bESxFndx

Konferencja z udziałem Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzieskiego odbyła się w czwartek 10 czerwca. To właśnie minister zdrowia poinformował, że ze względu na zmniejszenie liczby przypadków koronawirusa w kraju nastąpi otwarcie dyskotek. Obowiązuje jednak limit do maksymalnie 150 osób.

Koronawirus w Polsce. Rząd znosi kolejne obostrzenia

Powód do radości mają również miłośnicy piłki nożnej – w ciągu najbliższych dni nastąpi otwarcie Sfery Kibica na stołecznym Stadionie Narodowym. Z kolei od niedzieli 13 czerwca zwiększy się limit w kościołach, gdzie wierni będą mogli zajmować aż połowę miejsc.

bESxFndz

Zwiększenie limitu obejmuje również uczestników targów i konferencji. Od 26 czerwca zacznie obowiązywać ograniczenie 1 osoby na 10 metrów kwadratowych. Dotyczy to również siłowni, klubów fitness, kasyn, obiektów handlowych, placówek pocztowych, bibliotek, wystaw, a także – placów zabaw.

Zobacz także: Zobacz też: Polski Ład uderzy w samozatrudnionych. Minister ma dla nich radę
bESxFndF

Powód do radości mają także osoby, które w najbliższym czasie planują wypoczynek. Od 26 czerwca limit w hotelach został zwiększony do 75 proc. miejsc, z wyłączeniem dzieci do 12. roku życia. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, ograniczenia dotyczą osób niezaszczepionych.

Stanowiska ministra zdrowia poparł Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów zaapelował jednocześnie do mieszkańców kraju, aby mimo poluzowania obostrzeń nadal przestrzegali zasad bezpieczeństwa. Podkreślił, że ograniczenia będą znoszone stopniowo, w miarę wzrostu liczby zaszczepionych osób.

bESxFndG
Dane, które do nas spływają, są rzeczywiście lepsze, ale pamiętajmy, że pandemia cały czas może wybuchać w różnych miejscach. Musimy zachować czujność. Musimy uzależniać proces pozbywania się obostrzeń od liczby zaszczepionych – uzasadnił Mateusz Morawiecki.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESxFnea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
Pozytron
6 miesięcy temu
Wirus rozprzestrzenia się tylko w kościołach. Zamknąć kościoły!
Implant
6 miesięcy temu
Gdyby ten wirus był taki groźny, to ci psychop@ci siedzieli by już dawno kilka pięter pod ziemią w jakimś schronie. Gdyby szczepionka była cudownym lekiem, to pierwsi by się zaszczepili, po nich milionerzy i celebryci. Jak by coś zostało, to wtedy może sprzedali by ten lek wybranym.
Cubkk
6 miesięcy temu
Ten jegomość pozwolił na to, aby Polska, jako jeden z czterech krajów, znalazła się w niechlubnym rankingu eksperymentatorów medycznych na dzieciach od 6 mca życia. Widocznie 130 tys ofiar to za mało.
bESxFneb
raus
6 miesięcy temu
prosze tyko nie on
Labeo
6 miesięcy temu
nagle wirusa nie ma,chajs sie zgadza to trzeba wrocic do normalnosci :)
nikos
6 miesięcy temu
Polskojezyczni poluzowali poliniakom ale jaja
bike
6 miesięcy temu
Limit w Kościołach to jakiś absurd. Mało który kościół stosował się do limitów, które zawsze były przekraczane min od 4-6razy. 75% miejsc w kościołach jest już od dawna!!!!!
Szczepan
6 miesięcy temu
Jutro w Wawie o 13.00 marsz pko segregacji. Pl Krasińskich.
www
6 miesięcy temu
faszyzm ma sie dobrze
ObyWatel
6 miesięcy temu
Pozadłużali ludzi podczas tej pandemii , niektórzy potracili wszystko z życiem włącznie , teraz po zniesieniu obostrzeń odzywają się komornicy i inne instytucje w tym windykacyjne ,jestem ciekaw ilu ludzi dostało list od komornika w ostatnich dniach.I teraz jeszcze paszporty srvid.
Hmmm
6 miesięcy temu
Segregacja jak podczas pewnej wojny...hmmm nieźle nieźle..coraz lepiej...
Tomash
6 miesięcy temu
To wszystko ma sens! Hotel co ma 100 pokoi jednoosobowych, może przyjąć 75 gości, a dyskoteka na 100 m2, gdzie ludzie cały czas się dotykają, ocierają zmieści 150 osób.
duch
6 miesięcy temu
Jakby wcześniej ludzie stosowali się do do przestrzegania obostrzeń m.in. w kościołach... swoją drogą ciekawe na jak długo tym razem mamy "luz" ..
bESxFndT
Mario
6 miesięcy temu
Czwartkowy film "O dwóch takich co myśleli że są lekarzami" pokazuje że ktoś niszczy gospodarkę Polski pod pozorem #SZCZEPIMYSIĘ
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić