o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Co z noszeniem maseczek w pomieszczeniach? Minister Niedzielski zabrał głos

49
Podziel się

Minister zdrowia Adam Niedzielski uważa, że nie warto znosić obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach co najmniej do końca wakacji. Jego zdaniem restrykcje w Polsce są bardzo liberalne. Dodaje jednak, że w trosce o zdrowie maseczki warto nosić nawet jeżeli obowiązek zostanie zniesiony.

Co z noszeniem maseczek w pomieszczeniach? Minister Niedzielski zabrał głos
Adam Niedzielski zabrał głos ws. noszenia maseczek w pomieszczeniach (PAP)
bEgAqjVN

Minister zdrowia Adam Niedzielski w czwartek był gościem porannej rozmowy w RMF FM. Odpowiadając na pytanie dotyczące zniesienia obowiązku noszenia maseczek ochronnych w pomieszczeniach, stanowczo stwierdził, że nie warto tego robić co najmniej do końca wakacji. Dodał, że w trosce o własne zdrowie warto nosić maseczki również po zniesieniu obowiązku.

Jeżeli pyta się pan o regulacje, bo jeszcze oprócz regulacji jest zdrowy rozsądek, który mówi, że warto czasem się zabezpieczać przed sytuacją, w której można zostać zakażonym. Rekomenduję, by do końca wakacji nie znosić obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych – stwierdził Niedzielski.
bEgAqjVP

Minister Niedzielski o noszeniu maseczek

Zdaniem Niedzielskiego, restrykcje w Polsce są pod tym względem bardzo liberalne. Minister porównał sytuację w naszym kraju z Portugalią i Hiszpanią, gdzie "jest bardzo duży rygor również na zewnątrz". Przyznaje, że z naszego punktu widzenia to rzeczywiście wydaje się niedogodne, że musimy nosić maseczki, poruszając się w przestrzeniach zamkniętych.

Obowiązek zasłaniania nosa i ust nadal obowiązuje

Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest teraz obowiązkowe w całym kraju. Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szaliki nie są dozwolone.

bEgAqjVV

Maseczki należy nosić m.in. w transporcie publicznym, w sklepie lub galerii handlowej, w banku. Obowiązek dotyczy nas też w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta lub interesanta, w kinie i teatrze, w placówkach medycznych, w kościele i w urzędach.

Prawie 4 tys. mandatów za nieprzestrzeganie nakazu

Z danych przekazanych przez Komendę Główną Policji wynika, że "od początku działań" funkcjonariusze wraz z inspekcją sanitarną dokonała 4,1 mln kontroli przestrzegania wprowadzonych obostrzeń.

bEgAqjVW
1 maja między innymi po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa nałożono 3783 mandatów i skierowano 519 wniosków o ukaranie do sądu. Kolejnych 2185 zostało pouczonych - przekazał asp. Michał Gaweł z KGP.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgAqjWq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
NO TAK
3 dni temu
liberalne podejście w polsce tak powiedział -Człowieku kary za nienoszenie masek to co!!!!! ja sobie nie zyczę zakładać szmaty i się szczepić -segregacja rasowa na tych zasczepionych i nie na granicy!!!!! Wolność a co z tymi co są zaszczepieni na malarię to jest poważniejsza choroba a nie jakiś tam wymysł w którym padoks o 80% mniej zachorowań na grypę ---wstydu oszczędź i nie baw się w lekarza
Marcel
3 dni temu
Rygor noszenia maseczek w Hiszpanii.... może czas szanowny Panie odkryć narzędzie zwane internet i pooglądać sobie kamerki internetowe z Hiszpańskich miast-wiele się wyjaśni w kwestii noszenia maseczek w Hiszpanii
Ale jaja
3 dni temu
A od kiedy był nakaz noszenia bo nie zauważyłem
bEgAqjWr
Ooooo
3 dni temu
Jak bym Staśka z budowy postawił na jego miejscu to by powiedział że w masce w upale to się zdycha bo nie ma czym oddychać. Z niego taki minister zdrowia jak ze Staśka który też by mógł nim być.
Krysia
3 dni temu
W NL od początku nie było masek na powietrzu, wiec nie okłamuj ze w Polsce taka wolność 🤮
Ten sam co za...
3 dni temu
Po co te pseudo pielęgniary z tyłu,głupota totalna z tym konferencyjnym wystrojem medialnym.
PTU
3 dni temu
Nie ma w Polsce definicji "maseczki" więc można wg. przepisów zakrywać usta i nos chustami, kominami itp. Nie oszukujcie ludzi i nie wprowadzajcie w błąd!
aza
3 dni temu
Jestem na turnusie reh. w Mielnie. Tylko nieliczne osoby noszą w ośrodku maseczki. Żadnej dezynfekcji poręczy, sprzętu. Toaleta na parterze zamknięta bo trzeba by sprzątać ! Jedzenie w pokojach, w plastykach! Na plaży człowiek na człowieku ! W sklepach łącznie z obsługą - maseczek brak !!!!
franz
3 dni temu
A w banku kominiarka
Maciek
3 dni temu
I tak ludzie już nie noszą maseczek ani w sklepach ani autobusach. W autobusach każdy siada gdzie chce bez zachowania odstępów 1.5 m a i kierowcy nie są już odgrodzeni i otwierają pierwsze drzwi.
pawel
3 dni temu
no i co że nie ma pieniędzy na ochronę zdrowia, za to są na +++ konkordat
zdziwiony
3 dni temu
piekarz też powie że powinno się nosić. jakie kompetencje do wypowiadania się w sprawach medycznych ma ten ekonomista, będący przypadkowo min zdrowia?
Frankista
3 dni temu
kto to jest Niedzielski? Nazwisko niepolskie
bEgAqjWj
Jadzia Pchana...
4 dni temu
Bardzo dobrze. Maseczki powinny być na zawsze już.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić