Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Co z noszeniem maseczek w pomieszczeniach? Minister Niedzielski zabrał głos

49
Podziel się:

Minister zdrowia Adam Niedzielski uważa, że nie warto znosić obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach co najmniej do końca wakacji. Jego zdaniem restrykcje w Polsce są bardzo liberalne. Dodaje jednak, że w trosce o zdrowie maseczki warto nosić nawet jeżeli obowiązek zostanie zniesiony.

Co z noszeniem maseczek w pomieszczeniach? Minister Niedzielski zabrał głos
Adam Niedzielski zabrał głos ws. noszenia maseczek w pomieszczeniach (PAP)

Minister zdrowia Adam Niedzielski w czwartek był gościem porannej rozmowy w RMF FM. Odpowiadając na pytanie dotyczące zniesienia obowiązku noszenia maseczek ochronnych w pomieszczeniach, stanowczo stwierdził, że nie warto tego robić co najmniej do końca wakacji. Dodał, że w trosce o własne zdrowie warto nosić maseczki również po zniesieniu obowiązku.

Jeżeli pyta się pan o regulacje, bo jeszcze oprócz regulacji jest zdrowy rozsądek, który mówi, że warto czasem się zabezpieczać przed sytuacją, w której można zostać zakażonym. Rekomenduję, by do końca wakacji nie znosić obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych – stwierdził Niedzielski.

Minister Niedzielski o noszeniu maseczek

Zdaniem Niedzielskiego, restrykcje w Polsce są pod tym względem bardzo liberalne. Minister porównał sytuację w naszym kraju z Portugalią i Hiszpanią, gdzie "jest bardzo duży rygor również na zewnątrz". Przyznaje, że z naszego punktu widzenia to rzeczywiście wydaje się niedogodne, że musimy nosić maseczki, poruszając się w przestrzeniach zamkniętych.

Obowiązek zasłaniania nosa i ust nadal obowiązuje

Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest teraz obowiązkowe w całym kraju. Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szaliki nie są dozwolone.

Maseczki należy nosić m.in. w transporcie publicznym, w sklepie lub galerii handlowej, w banku. Obowiązek dotyczy nas też w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta lub interesanta, w kinie i teatrze, w placówkach medycznych, w kościele i w urzędach.

Prawie 4 tys. mandatów za nieprzestrzeganie nakazu

Z danych przekazanych przez Komendę Główną Policji wynika, że "od początku działań" funkcjonariusze wraz z inspekcją sanitarną dokonała 4,1 mln kontroli przestrzegania wprowadzonych obostrzeń.

1 maja między innymi po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa nałożono 3783 mandatów i skierowano 519 wniosków o ukaranie do sądu. Kolejnych 2185 zostało pouczonych - przekazał asp. Michał Gaweł z KGP.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
NO TAK
rok temu
liberalne podejście w polsce tak powiedział -Człowieku kary za nienoszenie masek to co!!!!! ja sobie nie zyczę zakładać szmaty i się szczepić -segregacja rasowa na tych zasczepionych i nie na granicy!!!!! Wolność a co z tymi co są zaszczepieni na malarię to jest poważniejsza choroba a nie jakiś tam wymysł w którym padoks o 80% mniej zachorowań na grypę ---wstydu oszczędź i nie baw się w lekarza
Marcel
rok temu
Rygor noszenia maseczek w Hiszpanii.... może czas szanowny Panie odkryć narzędzie zwane internet i pooglądać sobie kamerki internetowe z Hiszpańskich miast-wiele się wyjaśni w kwestii noszenia maseczek w Hiszpanii
Ale jaja
rok temu
A od kiedy był nakaz noszenia bo nie zauważyłem
Ooooo
rok temu
Jak bym Staśka z budowy postawił na jego miejscu to by powiedział że w masce w upale to się zdycha bo nie ma czym oddychać. Z niego taki minister zdrowia jak ze Staśka który też by mógł nim być.
Krysia
rok temu
W NL od początku nie było masek na powietrzu, wiec nie okłamuj ze w Polsce taka wolność 🤮
Ten sam co za...
rok temu
Po co te pseudo pielęgniary z tyłu,głupota totalna z tym konferencyjnym wystrojem medialnym.
PTU
rok temu
Nie ma w Polsce definicji "maseczki" więc można wg. przepisów zakrywać usta i nos chustami, kominami itp. Nie oszukujcie ludzi i nie wprowadzajcie w błąd!
aza
rok temu
Jestem na turnusie reh. w Mielnie. Tylko nieliczne osoby noszą w ośrodku maseczki. Żadnej dezynfekcji poręczy, sprzętu. Toaleta na parterze zamknięta bo trzeba by sprzątać ! Jedzenie w pokojach, w plastykach! Na plaży człowiek na człowieku ! W sklepach łącznie z obsługą - maseczek brak !!!!
franz
rok temu
A w banku kominiarka
Maciek
rok temu
I tak ludzie już nie noszą maseczek ani w sklepach ani autobusach. W autobusach każdy siada gdzie chce bez zachowania odstępów 1.5 m a i kierowcy nie są już odgrodzeni i otwierają pierwsze drzwi.
pawel
rok temu
no i co że nie ma pieniędzy na ochronę zdrowia, za to są na +++ konkordat
zdziwiony
rok temu
piekarz też powie że powinno się nosić. jakie kompetencje do wypowiadania się w sprawach medycznych ma ten ekonomista, będący przypadkowo min zdrowia?
Frankista
rok temu
kto to jest Niedzielski? Nazwisko niepolskie
Jadzia Pchana...
rok temu
Bardzo dobrze. Maseczki powinny być na zawsze już.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić