Rzecznik rządu: "Rosja gotowa w każdej chwili zaatakować"

Rzecznik rządu Piotr Mueller uważa, że Rosja w każdej chwili jest gotowa przystąpić do ataku na Ukrainę. Potwierdzać mają to informacje uzyskiwane przez służby wywiadowcze państw zachodnich.

Rzecznik rządu: "Rosja gotowa w każdej chwili zaatakować"
Piotr Mueller (Flickr, KPRM)

Najnowsze zdjęcia satelitarne nie pozostawiają złudzeń. Sytuacja na wschodzie Ukrainy staje się coraz poważniejsza. Firma Maxar informowała ostatnio, że przy granicy z Ukrainą Rosjanie rozmieścili nowe jednostki bojowe.

Inwazja jest możliwa, niestety - powiedział rzecznik polskiego rządu Piotr Mueller w poniedziałkowej rozmowie na antenie Radia Plus.

Służby wywiadowcze potwierdzają. Inwazja możliwa

Później podkreślił, że niepokojące przewidywania potwierdzają służby wywiadowcze. - Mamy współpracę wywiadowczą pomiędzy różnymi służbami i one nawzajem potwierdzają sobie informacje na podstawie własnych źródeł wywiadowczych - kontynuował.

Niestety informacje, zgromadzone wspólnie przez wszystkie służby, potwierdzają poważne ryzyko inwazji, bo wojska, które były gromadzone przez Rosję przez miesiące, cały czas są blisko granic ukraińskich i niestety są gotowe, żeby w każdej chwili podjąć działania ofensywne - dodawał rzecznik rządu.

Obecnie Polska przygotowuje się na spodziewaną falę uchodźców z Ukrainy. Eksperci szacują, że może ona sięgnąć nawet miliona osób!

My przede wszystkim chcemy powstrzymać tego typu ruchy ze strony Ukrainy. Musimy być przygotowani, ale chcemy powstrzymać je przez dostarczanie materiałów na Ukrainę, również broni, która ma służyć obronie granicy ukraińsko-rosyjskiej - poinformował Piotr Mueller.
Zobacz także: Decyzja Putina odnośnie Ukrainy już we wtorek? Ekspertka wyjaśnia
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić