Rzucił się do kanału. 86-latek ratował niepełnosprawną córkę

3

Dramat ojca i córki rozegrał się w Kornwalii w południowo-zachodniej Anglii. Jessica, 20-latka z niepełnosprawnością, straciła panowanie nad wózkiem inwalidzkim i wjechała do kanału. Na ratunek młodej kobiecie rzucił się Lawrence Casey, jej ojciec. Nie przeżył.

Rzucił się do kanału. 86-latek ratował niepełnosprawną córkę
(Kadr z BBC)

Jak podaje "The Guardian", w wyniku utraty panowania nad wózkiem Jessica wpadła do kanału. Ze względu na swoją niepełnosprawność ruchową 20-latka nie była w stanie samodzielnie wydostać się ze zbiornika wodnego i groziło jej utonięcie.

Zginął, ratując córkę. Tragiczna śmierć 86-latka z Kornwalii

Na ratunek młodej kobiecie rzucił się jej ojciec. Niestety, 86-latek nie tylko nie zdołał pomóc córce wydostać się na brzeg, lecz sam utonął. Krzyki zaalarmowały jednak członków miejscowej społeczności – dzięki ich pomocy Jessica została wyciągnięta z wody na czas.

Rodzina tragicznie zmarłego mężczyzny nie kryje szoku z powodu tragedii. Jednocześnie bliscy 86-latka wyrazili głęboką wdzięczność wobec osób, które zareagowały na tragedię ojca i córki i uratowali 20-latce życie.

Oczywiście jesteśmy głęboko zszokowani, ale zarazem niesamowicie pokrzepieni postawą tych, którzy pomogli. Chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność wobec wszystkich zaangażowanych w ratunek osób – podali w oficjalnym oświadczeniu
Zobacz także: Zobacz też: Tragedia w chińskim metrze. Dramatyczne nagrania świadków

Po wyciągnięciu z wody Jessica została przetransportowana do szpitala. Jak podkreślają krewni, 86-latek z oddaniem opiekował się młodą kobietą z niepełnosprawnością, a o wielkiej miłości do córki najlepiej świadczy fakt, że oddał życie, próbując ją uratować.

Był oddany opiece nad niepełnosprawną córką, a jego ostatnim aktem miłości jako ojca było poświęcenie swojego życia, aby ją uratować – wspominają zmarłego bliscy (The Guardian).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić