Ś​cigany za przestępstwa seksualne. 20-latek zatrzymany na Podkarpaciu

13

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Medyce (woj. podkarpackie) zatrzymali cudzoziemca poszukiwanego przez władze Mołdawii. Mężczyzna jest podejrzany o przestępstwa seksualne, za które grozi mu 25 lat więzienia.

Ś​cigany za przestępstwa seksualne. 20-latek zatrzymany na Podkarpaciu
SG zatrzymała poszukiwanego czerwoną notą Interpolu. (SG)

W miniony czwartek, 18 kwietnia na przejściu granicznym w Medyce strażnicy graniczni kontrolowali 20-letniego obywatela Mołdawii. Młody mężczyzna miał lecieć na Ukrainę.

Podczas weryfikacji dokumentów okazało się, że cudzoziemiec jest w zainteresowaniu mołdawskich służb, które wydały za nim czerwoną notę Interpolu.

To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji. Mężczyzna jest podejrzany o przestępstwa seksualne, za które w Mołdawii grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności - informuje Straż Graniczna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ile Polacy wydają miesięcznie? Padły konkretne kwoty

Cudzoziemiec został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Decyzją sądu 20-latek został tymczasowo aresztowany.

Od początku 2024 roku podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali niemal 50 osób poszukiwanych przez krajowe i zagraniczne służby.

Nota czerwona to sposób przekazywania przez Sekretariat Generalny Interpolu informacji, że dana osoba poszukiwana jest przez wymiar sprawiedliwości jednego z państw członkowskich czy międzynarodowy sąd lub trybunał karny w celu aresztowania i ekstradycji.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić