Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

"Sankcje dla kotów" z Rosji? MFF wydała twarde oświadczenie

Podziel się:

Międzynarodowa Federacja Felinologiczna, która zrzesza hodowców kotów, zabroniła Rosjanom uczestnictwa w międzynarodowych konkursach. Kolejny akt solidarności z Ukrainą wywołuje mieszane uczucia.

"Sankcje dla kotów" z Rosji? MFF wydała twarde oświadczenie
Koty dostały zakaz uczestnictwa w konkursach (Pixabay)

Międzynarodowa Federacja Felinologiczna (Fédération Internationale Féline), przekazała, że zamierza podjąć działania w związku z atakiem Rosji na Ukrainę. Postanowiono, że do końca maja rosyjskie koty nie mogą uczestniczyć w międzynarodowych konkursach. Ponadto zabroniona jest rejestracja kotów hodowanych w Rosji w swoich ksiąg rodowodowych.

Sankcje wymierzone w rosyjskie koty

Żaden kot należący do wystawców mieszkających w Rosji nie może być zgłoszony na żadną wystawę FIF-e poza Rosją, niezależnie od tego, w której organizacji wystawcy ci są członkami — poinformowała organizacja.


W mediach społecznościowych pojawiły się mieszane reakcje na tę wiadomość. Wiele osób zauważyło, że kolejne zakazy i ograniczenia są coraz bardziej absurdalne. Nie uderzają w rosyjskich przywódców, a w zwykłych Rosjan, którzy nie przyczyniają się do wojny.

Holistyczny charakter bojkotów jest imponujący, ale wydaje się, że są to ataki na poziomie ulicy. Mają większy wpływ na zwykły naród rosyjski niż na osobiste majątki ich przywódców.

Były jednak także komentarze, które popierały decyzję.

I dobrze, niech z każdej strony czują ból. Może wyjdą na ulice - twierdzi ktoś inny.
Zobacz także: Niezadowolenie Rosjan wzrasta. "Ta wojna jest nieczytelna, absolutnie niezrozumiała"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić