Sankcje ich nie dotyczą. Wakacje dzieci rosyjskich urzędników

Dzieci rosyjskich urzędników, funkcjonariuszy bezpieczeństwa i parlamentarzystów, mimo wojny w Ukrainie i sankcji nałożonych na ich rodziców, wyjeżdżają na wakacje za granicę, m.in. do krajów NATO i Unii Europejskiej - ustalił portal "The Insider".

Sankcje ich nie dotyczą. Wakacje dzieci rosyjskich urzędników
Dzieci rosyjskich urzędników jeżdżą na zagraniczne wczasy (Instagram)

"The Insider" sprawdził, że córka szefa Służby Wywiadu Zagranicznego Siergieja Naryszkina, Weronika, od początku wojny zdążyła odwiedzić m.in. Seszele i Turcję. Przed nowym rokiem poleciała na Bali, a pierwsze dni 2023 roku spędziła w Dubaju. Dziewczyna ma prywatne konto na Instagramie, ale dziennikarzom udało się dowiedzieć to od jej bliskiej przyjaciółki, z którą razem podróżują.

Mówił, że "Turcja prowadzi wojnę", a jego córka była tam na wakacjach

"The Insider" podkreśla, że ​​Turcja jest członkiem NATO, a sam Naryszkin twierdził, że ten sojusz "prowadzi wojnę hybrydową zarówno przeciwko Rosji, jak i naszemu sojusznikowi, Republice Białorusi". Mówił to latem - mniej więcej w tym samym czasie, kiedy jego córka była tam na wakacjach.

Z kolei synowa wiceprzewodniczącego Dumy Państwowej Aleksandra Żukowa, Tatiana, spędziła we wrześniu wakacje na wyspie Mykonos w Grecji, która również należy do NATO, a sylwestra spędziła na Bali.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy przekażą Leopardy Ukrainie? Generał: Musimy myśleć o sobie

Dzieci rosyjskich urzędników w luksusowych hotelach

Synowa przewodniczącej Rady Federacji Walentyny Matwienko, Julia, również uciekła z Rosji przed nowym rokiem. Sylwestra spędziła na Malediwach - w luksusowym hotelu, w którym noc kosztuje ponad trzy tysiące euro.

"The Insider" potwierdził również informację, że córka ministra obrony Szojgu spędziła noworoczne wakacje w Dubaju. Portal pisze, że zdjęcie z nią opublikował jej mąż, bloger Aleksiej Stolyarow, a mieszkają oni w hotelu za 600 dolarów za noc i spędzają czas w luksusowych galeriach handlowych.

Sankcje na rosyjskich urzędników

Wszystkie te osoby są na liście sankcji Unii Europejskiej i USA. Personalne kary zostały nałożone ze względu na działania podważające integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy. Na tej liście znajduje się już 1386 osób i 171 podmiotów.

Lista osób i podmiotów, na które nałożono sankcje, jest przez Radę stale weryfikowana, a jej obowiązywanie – przedłużane na kolejne okresy. Na liście sankcyjnej znajdują się m.in.: Władimir Putin, Siergiej Ławrow, członkowie rosyjskiej Dumy Państwowej, członkowie krajowej Rady Bezpieczeństwa, personel wojskowy i wysokiej rangi urzędnicy oraz propagandyści.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić