Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Ściana ognia. Wiadukt płonął jak pochodnia

156

10 lipca doszło do pożaru wiaduktu w Policach. Okazało się, że do zapłonu przyczyniła się bardzo wysoka temperatura. W południe termometry wskazywały tam ponad 30 stopni Celsjusza.

Ściana ognia. Wiadukt płonął jak pochodnia
Ściana ognia. Wiadukt płonął jak pochodnia (Facebook)

Pogoda w całej Polsce jest iście tropikalna. W najbliższych dniach temperatura aż do weekendu utrzyma się na poziomie 30 stopni Celsjusza. Takie upały i brak opadów to gotowa recepta na pożar.

We środę 10 lipca przy ul. Asfaltowej w Policach doszło do zapalenia się wiaduktu kolejowego. Płonęły betonowy strop, podpory i część przeprawy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
W działaniach gaśniczych brały udział zastępy z JRG Police i Zakładowa Straż Pożarna Grupy Azoty Police oraz grupa operacyjna z komendy. Na wstępnym etapie akcji działania były mocno utrudnione m.in. ze względu na włączoną kolejową trakcję elektryczną. W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia brali udział: Komenda Powiatowa Policji w Policach, Straż Miejska, Pogotowie Energetyczne i Pogotowie Gazowe - podała Straż Pożarna w Policach na Facebooku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagrał uderzenie pioruna w dom. Nagle poddasze zaczęło się palić

Według ustaleń strażaków przyczyną pożaru był samozapłon trakcji elektrycznej. Następnie ogniem zajęły się też przewody. Część z nich należała do jednego z operatorów kablowych, który dostarcza do części miasta telewizję i internet.

Podczas akcji gaszenia wstrzymano ruch na wiadukcie – samochodowy i kolejowy. Strażacy stosunkowo szybko ugasili pożar. Oficjalnie podali też do wiadomości, że w wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić